x-kom hosting

Nowy PC - składak czy cały zestaw? Pomożecie ściąć cenę?

Adinson Crusoe
utworzono
utworzono

Hejka, mój przybliżony budżet na nowy PC to powiedzmy ok. 19 tys. netto.

Przeznaczenie ma być głównie do gier, może z czasem streaming, może jakiś lekki montaż video, ale raczej do gierek.

Nie zamierzam podkręcać procesora.

 

- Jestem rozbity między kupieniem gotowca z xkomu za 18 700 PLN (w max opcji):
https://www.x-kom.pl/p/1199766-desktop-g4m3r-hero-plus-i9-14900kf-96gb-2tb-rtx4090-w11px.html#Specyfikacja

 

- A złożeniem samemu w konfiguratorze na komputroniku za 23 600 PLN:

image.thumb.png.6b141341b1e7112b4be70006495cefa0.png

 

W gotowcu z xkomu parametry są chyba trochę słabsze - CPU, jeden dysk, mniej ramu (choć więcej mhz), słabszy zasilacz i nie podali jakie dokładnie GPU ani chipset.

 

Ale w xkom dają windows 11, a wersja box retail na pendrive w komputronik to 1k :)
 

Niemniej różnica łączna to aż 5k, co jest sporą różnicą, ale chciałbym żeby maszyna była maksymalnie high-end.

 

Co byście zrobili, jak do tego podeszli? Zależy mi na mocy. Może coś ściąć z tego konfiguratora w komputronik? A może wybrać gotowca z x komu?

 

Będę wdzięczny za wiadomości.

Pozdrawiam

Adi

 

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

W gotowcu za worek pieniędzy nawet nie wiesz co dokładnie dostaniesz, więc takie coś od razu out. 

Do gier 14900K oczywiście nie ma sensu, 14900KS raczej bym olał w tej cenie bo to niczego nie zmienia. Mobo zdecydowanie tańsze, LGA1700 jest martwe, szkoda kasy. Pamięci nie bierz w 4 kościach bo w takim układzie będziesz miał domyślne taktowania. Profile nie będą stabilne. Bez sensu. Samsungi 990 Pro nawet pomimo tego, że budżet jest, to i tak moim zdaniem przepłacone. Obudowę i zasilacz raczej bym zmieniał na coś top. 

 

Sprawdź sobie takiego seta całego w bieli na Phanteksach https://proline.pl/koszyk/33290ee4 albo Lian Li https://proline.pl/koszyk/bc42fcc7

Tu masz takie gamingowe sety https://proline.pl/?n=najlepsze-komputery-do-gier-2024-komputery-gamingowe

 

Nieco taniej już bardziej w budżet za 19,5k masz https://proline.pl/koszyk/3b23a96d razem z systemem i montażem oraz testami więc dostajesz gotowca.

Montaż masz też 101 zł taniej z kodem PRO24

 

Jak normalniejsza obudowa, to tutaj można jeszcze sporo zejść z ceny, pomijając cenę samej obudowy to szczególnie mniej będzie bo nie trzeba będzie dokładać wentylatorów. 

 

2 godziny temu, Adinson Crusoe napisał:
 
1
 
 
 
 

Niemniej różnica łączna to aż 5k, co jest sporą różnicą, ale chciałbym żeby maszyna była maksymalnie high-end.

To dokładaj jeszcze 5 kapci i rób custom loopa :D Tylko składasz to sobie na rurkach przezroczystych + wentyle ARGB. 

Na proilu ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook znajdziesz kilka takich chłodzeń w zestawach 

 

421890172_778897767597127_37672985857016

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za 16500 masz nadal top bez dobijania na siłę do RGB https://proline.pl/koszyk/5fddd754

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć @Adinson Crusoe,

 

oczywiście G4M3R to jeden z najlepszych wyborów, masz pewność sprawdzonych podzespołów (najczęściej Gigabyte, Asus, MSI, Samsung, be quiet! - oczywiście podzespoły w gotowych komputerach nie są udostępniane bo każdy inny sklep mógłby skopiować konfigurację. )

Jeśli komputer nie spełniłby twoich wymagań (w co wątpię :D ) to po zakupie masz 15 dni na zwrot bądź wymianę.

 

Przy zakupie G4M3R masz 3 lata gwarancji D2D w tym pierwszy rok on-site (czyli wystarczy, że zadzwonisz a my wysyłamy serwisanta który naprawia sprzęt w twoim domu.)

Natomiast jeśli nie chcesz gotowca i wolisz komputer z podzespołów to polecam Ci następującą konfigurację z Win 11 Home BOX oraz mieszczącym się w kwocie 19 tyś netto.

 - Zestaw

 

Zestawiłem ci ROG STRIX bo z 4090 to jeden z najlepszych.  Jeśli nie masz zamiaru żeby komp Ci obrabiał 24/7 to możemy odpuścić i9 KS :D 

 

Co byś nie wybrał to i tak przyznamy Ci spory rabat więc pisz na priv :).

 


 

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
24 minuty temu, X-KOM napisał:
 
3
 
3
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

oczywiście G4M3R to jeden z najlepszych wyborów, masz pewność sprawdzonych podzespołów (najczęściej Gigabyte, Asus, MSI, Samsung, be quiet! - oczywiście podzespoły w gotowych komputerach nie są udostępniane bo każdy inny sklep mógłby skopiować konfigurację. )

 

Czyli kupuje się kota w worku a reszta to makaron na uszy, makaron który jest wysoko wyceniany. 

 

 

24 minuty temu, X-KOM napisał:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Natomiast jeśli nie chcesz gotowca i wolisz komputer z podzespołów to polecam Ci następującą konfigurację z Win 11 Home BOX oraz mieszczącym się w kwocie 19 tyś netto.

 - Zestaw

 

Śmiechłem. Nawet nie potraficie złożyć komputera za ponad 22 000 zł. Dysk Gen5 do LGA1700 z PCIe 4.0 M.2 :lol2:

 

Może faktycznie nie udostępniajcie publicznie co Wy tam składacie, bo ktoś kto ostatnio dorwał się do tego konta, pisze takie rzeczy, że ręce opadają. 

24 minuty temu, X-KOM napisał:
 
 
 
 
 
 
 
 

Zestawiłem ci ROG STRIX bo z 4090 to jeden z najlepszych.

W której rewizji? W tej poprawione która mniej piszczy czy w tej która wali po garach i dzięki której całe fora asusa są zawalone? 

  • Dobra wypowiedź 1
Adinson Crusoe
komentarz
komentarz

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jestem bardzo zaangażowany w wątek i gotowy na zakup. Rozmawiam też z komputronikiem i innymi sklepami, zależy mi na wielu punktach widzenia. 

 

Myślałem aby poza dyskiem 2 TB dodać jeszcze jeden 500 GB na sam system, oczywiście m2 najwyższej generacji.

 

Mam też taki case że mam monitor ultra wide i chyba bede miał spory bottleneck:
image.thumb.png.67570470a8a0326e2fb9874c8dae5820.png

 

Co o tym sądzicie? Mogę wydać i 21k, ale chciałbym aby wszystko było pod linijkę najwyższej jakości kompatybilne ze sobą, bez bottlenecków i nie kolidujące sobie wzajemnie z potencjałem.

 

Pozdrawiam

KillaHill
komentarz
komentarz

Nie patrz w ogóle na takie kalkulatory. 14900K do UWQHD spokojnie pociągnie 4090. 

Nie gadaj ze sklepami bo Ci wcisną to co będą chcieli i obrobią jak małolata jak się nie znasz. 

Jeden sklep masz już przykład jak się wyżej popisał. 

Jak masz prawie 24k brutto to tak jak Ci piszę, dołóż nawet te 2-3k i składaj sobie topowy zestaw z chłodzeniem wodnym. 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlaczego nie wziąć np.: i7 14700, 4080, 32GB RAM? Killa, a jak myślisz ile forumowicz ma lat?

Adinson Crusoe
komentarz
komentarz

@KillaHill Czy pomógłbyś w tym?

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
47 minut temu, Zelazny napisał:
 
 
 
 

Dlaczego nie wziąć np.: i7 14700, 4080, 32GB RAM? Killa, a jak myślisz ile forumowicz ma lat?

"Małolat" napisalem tak ogólnie. Sklepy rzadko kiedy dobrze doradzają. Tam najczęściej nie liczy się co kupi klient, a co sprzeda sklep, tak jak x-kom poleca dysk PCIe 5.0 do płyty z M.2 tylko na PCIe 4.0. 

 

32 minuty temu, Adinson Crusoe napisał:
 
 
 
 

Czy pomógłbyś w tym?

Podesłałem Ci propozycje dwóch konfigów. Nie wiem czy je widziałeś, bo nawet nic nie napisałeś. 

Adinson Crusoe
komentarz
komentarz

@KillaHill tak widziałem te configi i wielkie dzięki. pewnie będę się decydował na któryś z nich, tylko jeszcze zbieram myśli, bo zakup mały nie jest.

 

Jeśli miałbyś dorzucić te 2-3k to jak byś to skonstruował finalnie?

 

Czy duża różnica jest między procesorem K, a KS?

 

Czemu te dwie grafiki są tak różne w cenie (2k prawie)?


https://www.komputronik.pl/product/792997/gigabyte-geforce-rtx-4090-aorus-xtreme-waterforce-24g.html

https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4090-aero-oc-24gb-gddr6x-dlss-3-gv-n4090aero-oc-24gd-p8119243


Dzięki z góry!

@Zelazny

Godzinę temu, Zelazny napisał:

Killa, a jak myślisz ile forumowicz ma lat?

Możesz wyjaśnić o co chodzi w tym pytaniu?

 

 

 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Lekka ironia. Też tak miałem kiedy byłem młody. Tworzyłem szalone konfigi. Tak naprawdę styknie Ci: i7, RTX4080, 32 GB RAM i jakaś niedroga płyta, skoro nie zamierzasz podkręcać procka. W pierwszym konfigu wybrałeś 128GB pamięci, stąd też od razu pomyślałem, że jesteś młodą osobą.

KillaHill
komentarz
komentarz
29 minut temu, Adinson Crusoe napisał:

Czy duża różnica jest między procesorem K, a KS?

 

W grach nie będzie żadnej różnicy, KS ma minimalnie wyższe taktowania dla pojedynczego rdzenia, wyższy pobór, wyższe temperatury. W 1440p, 4K nie będzie żadnej różnicy

 

30 minut temu, Adinson Crusoe napisał:

Czemu te dwie grafiki są tak różne w cenie (2k prawie)?

Waterforce to chłodzenie wodne, komputeronik ma jednak i tak chorą cenę. 1000 zł taniej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4090-aorus-xtreme-water-force-24gb-gddr6x-dlss-3-gv-n4090aorusx-w-24gd-p8118734

 

30 minut temu, Adinson Crusoe napisał:

Jeśli miałbyś dorzucić te 2-3k to jak byś to skonstruował finalnie?

Niekoniecznie bym nawet dopłacał do tych konfiguracji które Ci poleciłem. Tam już i tak masz na bogato. A jeżeli z dopłatą, to tak jak mówię - jedyne sensowne rozwiązanie to chłodzenie cieczą na całego kompa. 

Zelazny
komentarz
komentarz

Weź sobie i7 i chłodzenie powietrzne od BeQuiet.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

https://www.techpowerup.com/review/intel-core-i9-14900ks/18.html

 

Dla mnie osobiście pakowanie kasy w 14900K i RTX 4090 to obłęd. 14700K i RTX 4080 Super, zrobi praktycznie to samo. Dopłacać 4500 do 4090 względem 4080 Supet dla 20% wydajności to żaden interes

 

 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Adinson jaki masz monitor? Zamiast kupować 4090, kup 4080 i monitor OLED. Jeżeli jeszcze nie posiadasz monitora.

Adinson Crusoe
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, KillaHill napisał:

Niekoniecznie bym nawet dopłacał do tych konfiguracji które Ci poleciłem. Tam już i tak masz na bogato. A jeżeli z dopłatą, to tak jak mówię - jedyne sensowne rozwiązanie to chłodzenie cieczą na całego kompa. 

A jeśli miałbyś pojechać nierozsądnie i po bandzie, to jak to by mogło wyglądać w konfiguratorze na proline? Bo wtedy rozumiem, że wszystkie te wentylatory znikają i jest jakiś inny system tak?

28 minut temu, Zelazny napisał:

Adinson jaki masz monitor? Zamiast kupować 4090, kup 4080 i monitor OLED. Jeżeli jeszcze nie posiadasz monitora.

Mam Monitor LED 32" LG 34GP950G-B

edit: 34 cale chyba ma jednak

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Jakbyś chciał chłodzenie wodne na CPU oraz GPU to lepiej napisz do nich.

https://proline.pl/?n=usluga-montazu-chlodzenia-wodnego

Jak chcesz mogę spróbować przerobić ten czarny zestaw co podsyłałem na RGB bo tam jest koszyk i w sumie sporo zmian nie będzie.

 

Jak masz dopłacać do nie wiadomo czego, jak chcesz high end - to zdecydowanie lepiej zalać całość wodą. 

Adinson Crusoe
komentarz
komentarz

@KillaHill Bardzo będę Ci wdzięczny, jeśli mogę jakoś się odwdzięczyć za przygotowanie koszyka to daj znać. Jak da rade na biało zrobić zestaw to spoko by było. Pamiętaj jedziemy po bandzie:)

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)

Weź może lepiej napisz do proline bezpośrednio. Napisz że chciałbyś wycenę takiego zestawu ale na biało i z ARGB

BAAMM! Kolejna realizacja... - ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook

I lepiej nie pisz że chcesz jechać po bandzie, chłodzenia wodne nie mają band finansowych, ile nie dasz, zawsze można będzie zrobić drożej :lol2:

 

Ja za bardzo w LC nie grzebie i nie chcę Cię wprowadzić w błąd, choć mogę spróbować, to po prostu będziesz miał przymiarkę. Po pierwsze jaka obudowa?

Phanteks NV7, NV9, Lian Li O11D RGB, Lian Li Dynamic EVO XL? 

 

Tu widzę będą robić coś grubego z ARGB ale tak patrząc po foto to to chyba grubo ponad 30k. Samo mobo 5 kapci bo z tego co widzę to to jest Z790 AORUS XTREME X

Niby piątek, piąteczek,... - ProLine.pl - Sklep komputerowy | Facebook

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Kurde, nie sztuką jest kupić komputer jadąc po "bandzie". Sztuką jest kupić tak żeby była mądra wydajność adekwatna do sumy jaką wyłożyliśmy na zakup.

Kolega już napisał, że nie warto dopłacać do 4090. Nie warto też kupować i9 do grania. Dlaczego więc uparcie podążasz tą drogą? Let's buy computer components wisely!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.