x-kom hosting

Komputer "zamula", zawiesza się, zwalnia przy uruchomionej grze

saelza
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Problem pojawił się łącznie 4 razy. Pierwszy raz jakiś tydzień temu, ostatnie 3 w przeciągu kilku dni. Stało się to przy następujących tytułach: Sons of The Forest, Cyvilization 5, Dead by Daylight, Horizon Zero Dawn. Wygląda to tak, że wpierw są lekkie ścinki, po chwili przeobrażające się w ciężkie na tyle, że nie da się nic robić. Kwestia kilku, kilkunastu sekund. Do tego zacina się dźwięk, w trakcie rozmowy na discordzie symulacja bardzo słabego łącza. Ledwo słychać drugą stronę, druga strona ledwo słyszy mnie. Trafiła mi się karta z piszczącymi cewkami na którą machnęłam ręką, ale dzięki niej słychać także jak wraz z każdym zacięciem, zacinają się także i piski. Po wyłączeniu gry komputer dalej muli. Wygląda to tak jakby nagle hz spadały do może 10. Jedynym rozwiązaniem jest restart komputera, po ponownym uruchomieniu żadnych śladów problemów. Do czasu oczywiście. 

 

Specyfikacja:

- RX 7900 XTX

- Ryzen 9 7900X

- płyta TUF Gaming B650 Plus Wifi

- Zasilacz be quiet! System Power 10 850W

- Kingston Fury Beast, DDR5, 32 GB, 5200MHz, CL36

- chłodzenie cpu be quiet dark rock 4

- do tego 2x sata i 3x 2.m

 

Komputer miał zmieniane komponenty jakoś w lutym, ale dopiero na dniach pojawiły się problemy. Wszystkie sterowniki aktualne, zaktualizowałam także BIOS, komputer wyczyszczony, nie zalegają żadne pyłki itd, wszystkie wentylatory sprawne. Załączam screeny z amd adrenaline przy włączonym Horizon i ryzen master (tutaj mam problem, że niestety nie wyświetla temperatur i nie dotarłam jeszcze do rozwiązania). W biosie wszystko ustawione domyślnie, jedynie częstotliwość ram zmieniona na 5200 bo automatycznie ustawia mi na niższą. 

 

Z góry dziękuję ogromnie za poświęcony czas :) 

Ryzen.png

Adrenaline.png

adijedi
komentarz
komentarz

:hello: no masz na samym dole pomarańczowy wskaźnik temperatury,

temperatura procesora to 0 stopni :co:

prawidłowo podłączyłaś tego be quiet'a pod cpu fan ?

saelza
komentarz
komentarz

@adijedi Tak, wszystko na pewno jest podłączone dobrze. Od jakiegoś czasu po prostu program Ryzena się ze mną nie lubi. Załączam temperaturki z hw monitor przy uruchomionej gierce. 

Temp.png

adijedi
komentarz
komentarz
  • jaka obudowa
  • co było wymieniane, jakie nowe komponenty są w pc

ogólnie ten procek lubi się grzać, dlatego zalecany jest undervolting, co przełoży się na delikatne zbicie temperatur, ale o tym później...

 

widzę, że ten software coś przekłamuje albo nie pokazuje dokładne temp. więc odinstaluj sterowniki poprzez

https://www.dobreprogramy.pl/display-driver-uninstaller,program,windows,6628600576984705

 

na nowo wgrasz amd adrenalin software a następnie ten ryzen master

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.