x-kom hosting

Problem (raczej) z karta graficzna.

insake
utworzono
utworzono

Hej, napotkałem nietypowy problem, ktory strasznie mi uciaza granie w gry typu cs2/rocket league na 144hz.

Pewnego dnia, gdy wszedlem na pc, odpalilem gre jak zawsze, pomimo wysokich fpsow w rocket league czulem jakbym gral na 50hz(?), gra wygladala bardzo nie plynnie.

Mam po 350/400 fps na freeplay, monitor ustawiony jest na 144hz. Robiłem rozne testy na occt i nie wyszedl mi zaden blad na karcie graficznej, procek tez teoretycznie jest okey.

Przełączyłem monitor na moj starszy komputer, ktory wyciaga te 144fps w rocket league, zeby zobaczyc czy to nie problem z monitorem, lecz tam gra wyglada normalnie, tka jak powinna, smooth.

Patrzyłem na frametime'y itd, i czym mniejszy, tym gorzej (tak nie powinno byc) lecz gdy lockuje komputer na vsync, to strasznie stuterruje, a za drugim razem jest troche lepiej niz bez capa. Jakby ruletka wybierała, czy bedzie ok czy nie. Nie mam zadnych spadkow podczas grania jesli chodzi o fps, a czasami podczas grania jest chwile clean, potem znowu kompletne gowno, a fps'y sa takie same. frametime tez za duzo sie nie zmienial podczas tych naglych zmian, tylko przy lekkich stutterach.

Probowalem formatowac/skanowac/pobierac nowe sterowniki/ odinstalowac i zainstalowac spowrotem/wylaczac wszystko i nic nie podzialalo. Wydaje mi sie ze karta moze juz powoli umierac ale nie mam kompletnego pomyslu dlaczego, czemu i jak

 

Specyfikacje PC:

Zasilacz: SilentumPC Vero M3 600W 80 Plus Bronze

Ram: G.SKILL 2x8gb 3200mhz CL16 Aegis

Płyta główna: MSI B450M-A PRO MAX

Dysk: GOODRAM 256gb M.2 PCIe NVMe PX500

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1660 VENTUS XS OC 6GB GDDR5

Procesor : AMD Ryzen 3 3100

 

Monitor: HP 22x 144hz

 

 

Może ktoś ma jakikolwiek sposób jak to naprawić, albo spróbować? Jeszcze z czasem spróbuje podłączyc do tego komputera 1050 starą (tam testowałem monitor gdzie działal okej), ale niestety karte graficzna 1660 tam nie wepne, bo za malo miejsca wiec w ten sposob nie ztestuje.

 

Pisze w tym dziale, poniewaz nie wiedzialem w ktorym powinienem to napisac.

xAegiiPL
komentarz
komentarz

A od jakiego czasu korzystasz z tej 1660?

insake
komentarz
komentarz

jakos 3.5 roku mysle

xAegiiPL
komentarz
komentarz

Pewnie karta umiera.

  • Co? 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Musiałbyś nagrać jak to wygląda, podać odczyty praktycznie wszystkiego podczas gry wliczając w to napięcia.

W OCCT testowałeś też CPU? Bo co znaczy teoretycznie ok?

Sprawdzałeś ram memtestem?

Możesz zapodać screena z napięciami podczas testu power w occt.

Edytowane przez leelareso
insake
komentarz
komentarz

@leelareso hej, tak CPU sprawdzałem, wybacz za uzycie tego słowa.

Tutaj screen z testu Power w occt. zrobie jeszcze CPU i wysle screena, ale po pracy

image.png

leelareso
komentarz
komentarz

Jakie napięcia były na lini 12v? Testując kartę testowałeś też jej vram?

insake
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso  przepraszam za pozna odpowiedz.

tutaj sa wykazy testu vramu oraz CPU

 

Tutaj jest filmik z trybu dowolnego oraz z trybu 3v3

mam nadzieje, ze chociaz widac statystyki.

pozniej sprobuje na yt wrzucic jakies 1:30 min replaya z normalna rozdzielczoscia

niestety nie mam ss'a z memtestu, ale wszystko wyszlo ok

 

image.thumb.png.8eebadfde98499c04bd39dc62b45cc6c.png

image.thumb.png.7cde761bcc3b9ad7b66cd334747aa897.png

Edytowane przez insake

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.