x-kom hosting

Wyświetlenie obrazu laptopa na zewnętrznym monitorze

nipsyrk
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry. Mam laptopa lenovo yoga c740-14iml, bez matrycy. Chciałem wyświetlić obraz na zewnętrzny monitor, jednak się nie pojawia. Świeci się dioda sygnalizująca pracę urządzenia, ale wentylator się nie kręci i nie ma obrazu na monitorze. Używam przejściówki USB-C -> HDMI, która jest na 100% sprawna. Jako ładowarkę mam ładowarkę z telefonu (huawei supercharge 88W, kupię orginalną jeżeli mi się uda uruchomić laptopa). Podejrzewam, że po prostu laptop nie wyświetla biosu na hdmi, dopiero po włączeniu systemu wyświetli. Włożyłem do niego dysk na m.2 z W11 i odczekałem chwilę na "instalację sterowników", ale niestety nic. Możliwe, że windows się uruchamia, ale nie ma sterownika do wyświetlania na zewnetrznym ekranie. Dla testu podłączyłem do USB laptopa telefon, który się ładuje, ale nie ma opcji transferu danych, więc nie jestem pewny czy Windows się uruchamia. Ma ktoś może pomysł jak wymusić wyświetlenie obrazu na monitor przez HDMI? Gdyby miał port ethernet mógłbym się przez niego podłączyć (zazwyczaj ethernet działa bez żadnych sterów), a wczesniej w systemie na innym urządzeniu zainstalowac pulpit zdalny chrome i sprawdzic czy jest online, ale niestety laptop takiego nie posiada. Mogę kupić przejsciówke z C na ethernet, ale nie wiem czy to ma jakikolwiek sens. Z góry dziękuję za pomoc.

 

Nie jestem pewny czy to jest odpowiedni dział, jeżeli nie to proszę o poprawę. 

IMG_20240312_191842.jpg

IMG_20240312_191856.jpg

Edytowane przez nipsyrk

adijedi
komentarz
komentarz

Dział powinien być inny, ale wątpię żeby w warunkach domowych coś tu jeszcze zrobić

jakbyś miał wcześniej podłączanego pod tv/monitor kablem hdmi i ustawił wykrywanie 2 ekranu - to teraz byś miał autowykrywanie, - tylko w ten sposób może pojawić się na innym nośniku obraz

spróbuj może na starym dysku, bo wcześniej miałeś inny tak:co:

 

jak to nie zadziała, no to serwis/wymiana matrycy

nipsyrk
komentarz
komentarz

@adijedi nie mam niestety starego dysku bo kupiłem go bez niego. Obstawiam że po prostu nie ma sterownika do ekranu. Wymiana matrycy i serwis to średnio wchodzą w grę bo kupiłem go po taniości jako przystawka do tv i nie chce inwestować, wolę go w takim wypadku zwrócić. 

adijedi
komentarz
komentarz

No najlepiej by było jakoś ustawić, wgrać te sterowniki :pije:

nipsyrk
komentarz
komentarz

@adijedi jest jakaś szansa, że będzie bez sterów internet przez przejściówkę usbc - ethernet? Chce włożyc ten dysk do innego pc, zainstalowac pulpit zdalny chrome i włączyć tryb nienadzorowany, włożyć z powrotem do tego laptopa i podłączyc ethernet przez przejściówkę z usb c. 

adijedi
komentarz
komentarz

nie ma żadnej szansy, ja bym to zwrócił albo na serwis dał i wymienił matrycę - tylko pytanie czy sie opłaca

nipsyrk
komentarz
komentarz

@adijedi nie chce nic do niego inwestować, jeśli nikt nie wpadnie na jakiś pomysł jak to ogarnąć to będę niestety zwracał. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.