x-kom hosting

Komputer z mocnym procesorem (bez mocnej grafiki)

Janek2018
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, myślę o nowym komputerze (na razie tylko myślę) który z początku chciałbym potraktować jako bazę do rozbudowy, a dokładnie to wszystko by już miał po złożeniu co trzeba ale kartę graficzną bym dokupił za jakiś czas dopiero, i pytanie jest takie, jakie miałbym możliwości w doborze części za powiedzmy 2500-3000zł? Czy w tym budżecie zmieszczę dobrą płytę główną plus dobry procesor za jakieś 900zł? Bo tak jak napisałem karta graficzna potem a na początek chciałbym bazę z mocnym procesorem. Zerknąłem na polecane zestawy komputerowe tutaj na forum, lecz one są już z kartą graficzną i przez co z tańszym procesorem.

 

Myślałem też o laptopie, lecz używam komputera tylko w domu i za te pieniądze wiem że będzie o wiele lepszy komputer, tyle że stacjonarny :)

 

Napisałem to trochę tak jakby nie wiedział że potrzeba jeszcze obudowę, zasilacz, ram i chłodzenie np, ale właśnie o to mi chodzi czy w tym budżecie zmieściłbym się z tym wszystkim.

  • 1 miesiąc później...
Janek2018
komentarz
komentarz (edytowane)

@KillaHill dzięki za polecenie zestawu, jednak rozmyśliłem się (minął cały miesiąc) i zdecydowałem się kupić laptop thinkpad t480 lub komputer USFF w cenie właśnie tego thinkpada a za resztę pieniędzy co zostanie chciałbym kupić do tego thinkpada/USFF jakiś monitor konkretny. Czy mógłbyś mi polecić jakiś dobry model takiego komputera USFF? W cenie max 1200zł żeby miał jakiś mocny procesor (zastosowanie podstawowe, internet, filmy), 16gb ramu i windows 10, bo wolę jeszcze unikać windows 11. Dobrze myślę, czy lepszy będzie ten thinkpad?

 

Znalazłem np taki USFF:

 

https://allegro.pl/oferta/dell-inspiron-3471-sff-i5-9500-9-gen-6x-4-4-ghz-t-16-256-wifi-bluetooth-13538526225

 

Z gier oczywiście rezygnuje, wiem że na tym nie pogram.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.