x-kom hosting

South Park - Failed to load DX9 DLLs

Pietrek Kogucik
utworzono
utworzono

Siema,

Kupiłem South Parka na steamie i nie mogę go uruchomić bo wyskakuje błąd Unable to execute: failed to load DX9 DLLs. Nie da się sprawdzić jakiego konkretnie DLL brakuję bo tylko ten błąd wyskakuje, nawet jak próbuje uruchomić w trybie zgodności z każdym możliwym windowsem co też jest dziwne bo za każdym razem kiedy był problem z DLL to przynajmniej pokazywało z którym. Próbowałem już chyba wszystkiego tj:

Reinstalacji samej gry, wszystkich możliwych VCC ++ (2005,2008,DirectX SDK 2010,2012,2013,2015), dxweb, direct play uruchomione, w cmd skanowane sfc /scannow (wszystko ok), dwie komendy w cmd:

MsiExec.exe /passive /X{F0C3E5D1-1ADE-321E-8167-68EF0DE699A5}
MsiExec.exe /passive /X{1D8E6291-B0D5-35EC-8441-6616F567A0F7}

Już nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić poza instalacją systemu na nowo, a to odpada bo system jest nowy, nie instalowałem żadnych głupot i mam wszystko poukładane. Specyfikacja o ile to ma znaczenie to:
win 10
RTX 4080 Super
Ryzen 7 7800x3d
B650 Edge wifi
32gb 6000mhz

Druga część south parka uruchamia się normalnie. W załączniku przesyłam wynik skanowania DxDiag.

error.jpg

DxDiag.txt

Pietrek Kogucik
komentarz
komentarz

@Anawa Tak, tego również próbowałem i nic. W samym folderze znajduję się kilka .dll ale raczej żaden związany z dx, a przynajmniej tak mi się wydaje. W internecie znalazłem kilka tematów związanych z tym problemem, ale prawie wszystkie są z 2014 i wtedy dodatkowo był folder "\Steam\SteamApps\common\South Park - The Stick of Truth\_CommonRedist\DirectX\Jun2010", ale teraz tego nie ma. Do samej gry jak i do sys32/syswow64 próbowałem wrzucać .dll te, które pomagały innym bo im się jakimś cudem pokazywało którego .dll brakowało przy uruchamianiu w trybie zgodności z win 7, ale u mnie to nie działa.

Anawa
komentarz
komentarz

Też znalazłem poradę, żeby usunąć plik steamui.dll z folderu Steam, potem ponownie zainstalować (przez Steam?) i następnie restart systemu.

Pietrek Kogucik
komentarz
komentarz

@Anawa Również nic ;/ 

Anawa
komentarz
komentarz

a tamte komendy MsiExec.exe.... i do tego reinstalacja gry?

Pietrek Kogucik
komentarz
komentarz

@Anawa Też próbowałem i nic, nie mam pojęcia o co tutaj chodzi, a cierpliwość się kończy xD 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

zmieniałeś w plikach dx9 na false i opcja to powinna być dx 11 i wartość zmieniasz na true . powinien być jakiś plik z engine.ini jak i config.ini i otwierasz go przez notatnik.

albo wrzuć ten plik ja zmienie i dam ci już zamieniony i przekopiujesz po prostu.

Edytowane przez leelareso
Pietrek Kogucik
komentarz
komentarz

@leelareso Sorry zapomniałem o tym, ale to też próbowałem i też nic. 

leelareso
komentarz
komentarz

Może nie poprawnie zrobiłeś, jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy do wrzucanie odpowiednich plików dll do folderu z windowsem ale to już wymaga dłuższego szukania.

Próbowałeś może opcji zgodności np uruchomić jako admin lub jako admin i  zgodność z win 7?

Pietrek Kogucik
komentarz
komentarz

@leelareso Też próbowałem i nic, dalej błąd ten sam zamiast pokazać, który dll jest zły. Raczej wszystko dobrze zrobiłem.

Pietrek Kogucik
komentarz
komentarz

@Anawa Też nic ;/ 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.