x-kom hosting

Komputer za 4-5 tysięcy złotych (bez karty graficznej). Przeznaczenie w pełni do gier

fliperr
utworzono
utworzono

Cześć, jestem w dziwnej sytuacji, ponieważ potrzebuje cały komputer poza kartą graficzną. Posiadam aktualnie GTX 1070, a za 2 lub 3 miesiące chciałbym ulepszyć na kartę do np. GTX 4070 lub czegoś od AMD z tej samej półki. Nie za bardzo się znam na częściach komputerowych, więc nie wiem czy te karty (mam na myśli moje 1070) dalej mogą być używane w nowych podzespołach. Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc bo to będzie pierwszy komputer, który składam i chciałbym to zrobić dobrze. Jeszcze dorzucę, że raczej nie planuje bawić się we wszelkie podkręcanie procesora i bardzo ważna jest też dla mnie możliwość łączności z WiFi bo niestety nie mam możliwości w domu poprowadzić do siebie kabla :(

KillaHill
komentarz
komentarz

Za 4800 zł masz https://proline.pl/koszyk/eb6edb85 + teraz Twoja GPU będzie ok na przeczekanie. 

Możesz też dać tak https://proline.pl/koszyk/6dc1386a i to też będzie dobre i masz 1000 zł do przodu. Albo odkładasz sobie już na GPU, albo dokładasz do budżetu na GPU i zamiast RTX 4070 - którego i tak nie bierz, bo bierz RTX 4070 Super czy AMD Radeon GRE, masz też kasę nawet na RTX 4070 TI SUPER albo RX 7900 XTX.

W jakiej rozdzielczości będziesz grać? 

fliperr
komentarz
komentarz

@KillaHill Dzięki wielkie za obie propozycje, szczerze jeszcze się nie zastanawiałem nad monitorem, planowałem najpierw kupić komputer i wtedy kupić dobrany do tego monitor, aktualnie mam tylko 75hz 1920x1080 więc na pewno troszkę słabiutki na taki komputer ale muszę mieć jakiś priorytet. Nigdy nie miałem dobrego komputera więc nie za bardzo wiem jaka rozdzielczość wchodzi w grę przy takim komputerze odpowiadając na twoje pytanie. Podsumowując, zgaduje że najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wydajność byłoby wybranie 1 zestawu i kupić np. 4070 TI tak?

KillaHill
komentarz
komentarz
9 godzin temu, fliperr napisał:

Podsumowując, zgaduje że najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o wydajność byłoby wybranie 1 zestawu i kupić np. 4070 TI tak?

RTX 4070 Ti Super - tak to będzie dobre rowzwiązanie + do tego wtedy monitor 1440p 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć @fliperr,

 

polecam ci następujący zestaw: 

 - Komputer 5K

KillaHill
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, X-KOM napisał:

polecam ci następujący zestaw: 

Wy tak doradzacie tam w x-kom swoim klientom? 

Pamięci 7000 MHz pod AM5? Koń by się uśmiał. Powiedz jak te pamięci uruchomić na AM5. 
System Power 10 850W 80 Plus Gold pod RTX 4070 Super / RTX 4070 Ti / RTX 4070 Ti Super? 

 

Pomijając "charakter reklamowy" to już po prostu patologia żeby takie coś polecać, coś co nawet się nie uruchomi po wczytaniu profilów. 

 

Edytowane przez KillaHill
fliperr
komentarz
komentarz

@KillaHill Przeanalizowałem swoją sytuację i jednak zdecydowałem się na twoją drugą propozycję. Dzięki wielkie za pomoc, mam nadzieje, że mi nie wybuchnie jak będę składał :)

KillaHill
komentarz
komentarz

Wszystko będzie ok. Bardzo opłacalny wybór. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.