x-kom hosting

W laptopie na wyświetlaczu nie mogę przyciemnić obrazu

bittix
utworzono
utworzono

Witam wczoraj za pośrednictwem serwisu aukcyjnego kupiłem laptopa Lenovo z500 .Laptop ma dwie karty graficzne Intela hd 4000 i dedykowaną Geforce GT 645m.Obie karty pracują prawidłowo nie ma z nimi problemu.Sprzedający napisał że kilka dni temu wstawił do laptopa nową baterie.Problem polega mianowicie na tym że jak chce zmienić jasność ekranu poprzez uzycie dwóch klawiszy to idzie to zrobić ale ekran nadal jest na tym samym poziomie jasności oraz jak klikne w pasek na dole gdzie jest słoneczko i przesuwam w bok tak samo eekran podswietlony i nie sciemnia się.Dodam jeszcze że przy zmianie baterii na najlepszy tryb oszczędzania nie zmienia się jasność ekranu gdzie powinno odrazu to się wydarzyć skoro laptop ma pracowac np nie godzinę na baterii a dwie lub trzy a pokazuje dalej że ekran jest jasny.Patrzyłem na youtubie kilka poradników zmieniałem sterowniki na orginalne ze strony producenta zmieniałem ustawienia w monitorze pnp i nic to nie dało czy to wina źle zamontowanej baterii ?? Ona coś blokuje? 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć. Jaki tam jest zainstalowany system operacyjny? W ogłoszeniu była informacja, że laptop jest w 100% sprawny?

bittix
komentarz
komentarz

tak 100% sprawny,matryca wymieniana była osoba sprzedająca napisała mi teraz ze sciagał sterowniki od tej matrycy pod win 7 ale ja znalesc nic nie moge a mam win 10 

adijedi
komentarz
komentarz
  • spróbuj w ustawieniach grafiki zmienić jasność
  • klawisz fn - jeśli taki masz, to wciśnij (wówczas możesz operować klawiszami od F1-F12 , wtym przyciskiem od podświetlania)
Anawa
komentarz
komentarz

Jak patrzę to standardowo Lenovo Z500 z Windows 8 i takie są dostępne sterowniki na stronie producenta. Są też niektóre sterowniki pod Windows XP i 7:

https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/ideapad-z-series-laptops/ideapad-z500-notebook/downloads/driver-list/component?name=Wyświetlanie i grafika wideo&id=635380F4-448F-4129-AA77-265289D96F6F

 

Może zatem lepiej przejść na Windows 7 / 8, żeby przyciemnianie działało... ?

bittix
komentarz
komentarz

Przyzwyczaiłem się do win 10 ale skoro to pomoże to może faktycznie zmienie system na 7

Anawa
komentarz
komentarz

Spróbuj, może zadziała. Dla mnie byłoby to trochę denerwujące, gdybym nie mógł ściemnić ekranu.

Prosaid
komentarz
komentarz

@bittix Przed reinstalacją systemu -> przeinstaluj strowniki od karty graficznej zintegrowanej.

bittix
komentarz
komentarz

@ProsaidGdzie mam to zrobić?

Prosaid
komentarz
komentarz

@bittix Sterowniki możesz odinstalować w menadżerze urządzeń. Za to sterowniki najlepiej pobrać ze strony producenta. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.