x-kom hosting

Dysk M2 w Gigabyte B450 AORUS ELITE

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: xAegiiPL ,
Borek1234
utworzono
utworzono

Cześć posiadam Gigabyte B450 AORUS ELITE planuje przerzucić się z HDD i kupić dysk M2.

Płyta posiada dwa sloty m2 i moje pytanie to w który slot zamontować dysk? Słyszałem coś o nie wiem nawet jak to nazwać rozdzieleniu "mocy" "zasobów"? Gdy dysk m2 jest wpięty w slot blisko

pci expres gdzie jest wpiera grafika xd. Grafika jest wpieta jak coś w slot PCIEX16 ten "górny". Jeśli ktoś byłby mi wstanie wyjaśnić czy coś takiego istenieje i jak to działa byłbym wdzięczny.

Bo w instrukcji znalazłem też :

-   The PCIEX4 slot shares bandwidth with the PCIEX1_2 slot. The PCIEX4 slot operates at up to x2 mode when the PCIEX1_2 slot is populated. The PCIEX4 slot operates at up to x4 mode when the PCIEX1_2 is empty

Nie wiem czy to się jakoś z tym pokrywa. Dzięki z góry

 

  • 2 tygodnie później...

  • Rekomendowana odpowiedź
xAegiiPL
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o wpięcie dysku to zasada jest taka że montujemy go jak najbliżej procesora a z grafiką nie ma nic wspólnego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.