x-kom hosting

Upgrade starego komputera za 2000zł

tmpqwerty420
utworzono
utworzono

Witam pierwsze pytanie czy wkładanie brand new podzespołów do 8 letniego komputera wgl ma sens? Jak dla mnie najgorszym punktem mojego komputera jest procesor, 100% użycia cpu tylko po włączeniu komputera przez co zacina się cały system. Ten zestaw był Strasznie nieprzyszłościowy więc z nowymi częściami chciałbym tego uniknąć najbardziej jak sie da. Myślałem o zakupie Ryzen 5 7600X, ASRock B650M PG RIPTIDE i Patriot Viper Venom DDR5 32GB 6000MHz + ssd m.2. (przeznaczenie głównie gry). Więc to samo pytanie czy jest w tym sens pchać nowe podzespoły w połączeniu ze starymi w 8 letniej obudowie? Pozostałe podzespoły pewnie dopiero pod koniec roku. Nie planuje sprzedawać starych podzespołów.

 

Aktualny zestaw.

CPU - Intel i5-6500 3.2GHz

GPU - Asus GeForce GTX1060 DUAL 6GB GDDR5

RAM - Kingston HyperX DDR4 16GB 2133HMz CL14

Płyta główna - MSI H110M PRO-VD

Zasilacz - SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG1W

Dysk HDD 1BT, 2x SSD 256GB i 128GB

lumii
komentarz
komentarz

lepiej zmienic calkiem podstawke. Ja tak zrobilem tylko na 7500F i nie narzekam. Czemu nie chcesz sprzedac starych podzespolow?

tmpqwerty420
komentarz
komentarz

Nigdy nic nie sprzedawałem online, plus kiedyś przydały mi się stare podzespoły w naprawie aktualnego kompa może znowu się przydadzą.

tmpqwerty420
komentarz
komentarz

Znajdzie się jeszcze jakaś pomoc? Między innymi na pytania w temacie i mój dobór podzespołów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.