x-kom hosting

Jaka karta do 7950X3D?

kubikolos
utworzono
utworzono

Witam, postanowiłem kupić nową kartę graficzną do procesora 7950X3D. Myślałem nad RTX 4080, ale obecnie chyba bardziej warto spojrzeć na 4080 Super? Myślałem również nad 7900 XTX. Moglibyście polecić sprawdzone modele w obu przypadkach?

Sławomir
komentarz
komentarz

Asus rog strix, w obu kartach.

 

PowerColor Radeon RX 7900 XTX Red Devil OC

Sapphire Radeon RX 7900 XTX NITRO+ GAMING OC

 

MSI GeForce RTX 4080 SUPER SUPRIM X 16GB GDDR6X

ASUS GeForce RTX 4080 SUPER TUF GAMING OC 16GB GDDR6X

 

 

porównanie paru modeli rtx

kubikolos
komentarz
komentarz

Myślałem nad kartą Zotaca jeśli o 4080 Super chodzi. Choć teraz się zastanawiam czy nie kupić 3090 Ti używanej, ale czy to ma obecnie sens? 

Sławomir
komentarz
komentarz

Nie to nie ma sensu... to już lepiej najtańszą 4080 super,

kubikolos
komentarz
komentarz

@Sławomir W sumie to masz rację... Po prostu zakończę zabawę z zakupem nowych części. Z tego co widzę co modele 4080 Super zaczynają się od 5k zależnie od sklepu a takie sensowne według mnie od 5,4k. Co Pan powie o modelu INNO3D iChill Black? Jest to model z AIO na karcie graficznej. 5,5k to optymalny budżet jak dla mnie. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Raczej fajna, szkoda że nigdzie nei ma testów tej karty, jednak skoro to wodne chłodzenie, 240mm to temperatury powinny być w okolicach 50C.

kubikolos
komentarz
komentarz

@Sławomir Kiedyś chciałem kupić gotowe AIO od Alphacool, ale jeśli jest karta w dosyć przystępnej cenie z AIO to myślę czy nie kupić.  Obudowę mam dosyć przewiewną i na procku siedzi Liquid Freezer II 360 i również jest chłodno. 

Sławomir
komentarz
komentarz

Jak jest okazja ją dostać, to można śmiało brać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.