x-kom hosting

Tablet do notatek

TooMii0
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie!

Chciałbym Was poprosić o polecenie tableta, który będzie służył głównie do robienia notatek - moja partnerka jest nauczycielką i pracuje w kilku szkołach, codziennie musi nosić ze sobą sterty kartek i notatek, a taki tablet znacznie ułatwi jej pracę pod tym względem. Nie znam się na tym kompletnie, partnerka również, jednak gdzieś słyszała o możliwości posiadania tableta z rysikiem i aplikacją, która przekształca od razu tekst pisany na pisany jakby na komputerze (nie wiem jak się to fachowo nazywa).

 

Tablet nie może mieć mniej niż 10cali.

Jeśli chodzi o cenę to przede wszystkim nie może to być za miliony monet, powiedzmy przedział do 1000zł byłoby najlepiej, jeśli trochę zawyży budżet nic się nie stanie. Wszystkie urządzenia apple nie wchodzą w grę.

Jeśli ktoś pracował na takiej aplikacji lub używał czegoś podobnego, proszę o informację, ponieważ nie wiem w jakim stopniu jest w stanie rozpoznać tekst pisany i faktycznie prawidłowo go przekształcać.

Z góry dziękuję za wszystkie cenne informację.

Edytowane przez TooMii0

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę, że chodzi Ci o aplikację typu PenToPrint Handwriting to text. Niestety nie wiem jak się spisuje w praktyce bo nie używałem czegoś takiego.

 

Co do urządzeń typu tablet to zerknij na Blackview TAB 11 teraz w promocji za 819 zł lub coś markowego jak Lenovo Tab M11 za 899 zł. Oba z rysikiem w komplecie ale pierwszy ma 8 GB RAM a drugi tylko 4 GB.

Edytowane przez tapczan2
TooMii0
komentarz
komentarz

Po opiniach tej aplikacji można stwierdzić że nie działa poprawnie (ładnie mówiąc). Tablet ma służyć w 99% do robienia notatek odręcznych które mają być przekształcane w pismo drukowane. 

tapczan2
komentarz
komentarz

Aplikację podałem dla przykładu. Warto najpierw na smartfonie z androidem zainstalować kilka aplikacji tego typu i przetestować czy któraś spełni oczekiwania.

 

Jak nie masz rysika to na allegro są od 14 zł z przesyłką ale przesyłka to ponad 90 % ceny. Myślę, że taniej będzie przejść się do jakiegoś komisu GSM i kupić rysik taniej.

TooMii0
komentarz
komentarz

Czyli głównie tu chodzi o aplikację, tak? To w jakim stopniu będzie ona konwertować tekst pisany i jak dobrze będzie sobie radziła z odczytywaniem takiego tesktu?

tapczan2
komentarz
komentarz

Myślę, że tak ale pewnie ma na to wpływ wielkość i rozdzielczość ekranu na jakim piszemy tekst.

Wydaje mi się że im większy ekran i większa rozdzielczość to programy tego typu łatwiej sobie powinny poradzić z przekształcaniem pisma odręcznego na drukowane.

TooMii0
komentarz
komentarz

Zorientowałem się trochę w temacie i sprawę przedstawiono mi następująco:

Każdy tablet obsłuży aplikacje o których @tapczan2 wspominał, jednak nie każda z tych aplikacji radzi sobie nawet w niewielkim stopniu jeśli chodzi o konwersacje tekstu pisanego na drukowany.
Ponoć tablety od Samsunga mają specjalną dedykowaną aplikację, która radzi sobie dużo lepiej, jednak w sklepie z niewiadomych przyczyn nie mogli lub zwyczajnie nie chcieli jej zainstalować w celu przetestowania czy faktycznie działa poprawnie z charakterem pisma mojej partnerki.

W dalszym ciągu prosiłbym o pomoc. Może ktoś ma jakiś konkretny model tabletu, konkretną aplikację i może się wypowiedzieć w tym temacie jak u niego to wygląda, jak radzi sobie z notatkami. Bardzo mi zależy.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć,

 

szczerze mówiąc to w moim iPad 10,2 - 9 gen idealnie to działa, piszę cokolwiek w aplikacji i automatycznie wyrównuje tekst oraz konwertuje, natomiast jeśli nie chcesz produktów Apple to możesz kupić przykładowo 11 calowy M11 z dedykowanym rysikiem w zestawie i wypróbować kilka aplikacji na nim - inaczej ciężko dostosować aplikację bo to osobiste preferencje wchodzą w grę.

 

Z tabletu będzie korzystała twoja partnerka więc to ona musi poużywać tabletu i potestować czy jej odpowiada jakaś aplikacja. Jeśli nawet zakupicie jakiś model u nas to możecie do 15 dni zwrócić bądź wymienić jeśli partnerka nie będzie zadowolona z jego działania.

TooMii0
komentarz
komentarz

Odwiedziliśmy kilka sklepów żeby "pobawić" się tabletami i sprawdzić jak radzą sobie z notatkami. Zdecydowaliśmy się nagiąć trochę budżet i zamówić Tablet Samsung Galaxy Tab S6 Lite (P613) 10,4" 4 GB / 64 GB ponieważ tak jak wspomniałem wyżej Samsungi mają już same w sobie aplikacje do notatek i nawet radziły sobie z bazgrołami. Wiadomo - im nowszy model - wyższa cena - radziły sobie lepiej. 
Jak partnerka zacznie go testować dam znać jak sobie radzi i czy można go polecać dalej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.