x-kom hosting

Mało FPS w niektórych grach

damixten25
utworzono
utworzono

Mam pytanie dotyczące tego że w niektórych grach na przykład fortnite mam zużycia  np. GPU 50 %, CPU 70%, Ram 10/16GB i mam mało fps a w niektórych grach mam normalne zużycie GPU 100 % czyli jakiś podzespół jest używany w 100 % a w niektórych nie mam w pełni wykorzystania i mam mało fps. Od czego to zależy ?

  

Anawa
komentarz
komentarz

Być może to zależy od samych gier, od ich optymalizacji.

Hosh-Pak
komentarz
komentarz (edytowane)

A procesor może być wykorzystywany w 100% ?

 

 

Edytowane przez Hosh-Pak
Anawa
komentarz
komentarz

Może, choć w grach to jest raczej niewskazane...

Hosh-Pak
komentarz
komentarz

A dysk HDD może mieć wpływ na fps w grach ?

 

 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@damixten25 Konkrety poproszę. Jaki pc i jakie fps w fornite i przy jakich ustawieniach @Hosh-Pak a co do hdd to może mieć wpływ na stuttering w grze.

Problemem tez może być temperatura jak masz za wysoką to może zrzucać zegary i stąd niższe fps.

Edytowane przez leelareso
damixten25
komentarz
komentarz

Mam intel i7 7700k, rx6600xt (czyli odpowiednik chyba mniej więcej gtx1080ti lub rtx 3060 ti), 16 GB ramu i dysk hdd. Temperatury mam ok, ponieważ nie przekraczają 70 stopni. Jak oglądam na YT filmik w którym ma i7 7700k i gtx 1080 ti normalnie mu chodzi i ma dużo fps.

 

 

damixten25
komentarz
komentarz (edytowane)

najgorsze ustawienia w fortnite z trybem wydajnościowym, tylko tam opcja daleki rendering czy coś takiego i mam około120 fps ale często są spadki do 20 czy tam 30 i bardzo się waha 

Edytowane przez damixten25
Anawa
komentarz
komentarz

Fortnite jest słabo zoptymalizowany, na forum dużo jest tematów z narzekaniem na małą liczbę FPS w grze.

damixten25
komentarz
komentarz

w gta 5 i minecraft też mam mało fps a użycie grafiki mam nie pełne i procesora też

 

anioł2009
komentarz
komentarz
Dnia 4.03.2024 o 12:43, Hosh-Pak napisał:

A dysk HDD

może

 

Jaki zasilacz to zasila ? Marka, moc, model ?

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć @damixten25,

 

myślę, że problem może tkwić w procesorze, bottleneck jak sugeruje pc-builds jest naprawdę wysoki co oznacza, że procesor jest za słaby na tę kartę - ogranicza ją.

 

Oczywiście sprawdź czy masz zaktualizowane wszystkie sterowniki, spróbuj zagrać z włączonym i wyłączonym v-sync.

Sporo racji ma @Anawa gdyż bardzo dużo zależy od optymalizacji gry.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.