x-kom hosting

Dwa wykrzykniki w menedżerze urządzeń.

Zelazny
utworzono
utworzono (edytowane)

Po instalacji Win10 znów mam problem z wykryciem drukarki. W menedżerze zauważyłem dwa wykrzykniki.

Być może brakuje jakichś sterowników. Wrzucam screenshota. Bardzo proszę o pomoc.

5555555.png

Edytowane przez Zelazny

adijedi
komentarz
komentarz

Hej, jak podłączyłeś drukarkę to zainstalowałeś wszystko ze strony producenta?

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

@adijedi Hej adijedi. To jest jakiś absurd. Sterowniki od drukarki mam najnowsze jakie są ze strony Canon. Moja drukarka to iP2850.

Wcześniej miałem ten sam problem, ale w końcu drukarka została wykryta. Drukarka widnieje w nieokreślonych i na dodatek sterownik jest od Microsoft. Już mi ręce opadają...

canon.png

canon 4444.png

Edytowane przez Zelazny
xardas228
komentarz
komentarz

W menedżerze urządzeń kliknij na dane urządzenie prawym->Właściwości->Szczegóły->Identyfikatory sprzętu(z listy rozwijanej) i pokaż screenshoty dla obu urządzeń które mają wykrzykniki. A tak generalnie to podałbyś resztę sprzętu płytę główną etc. Bo trochę to wygląda jakby brakowało sterowników chipsetu.

  • Super 1
Zelazny
komentarz
komentarz

Xardas, usunąłem tę nieokreśloną drukarkę. Odpaliłem jeszcze raz instalację sterowników. W momencie komunikatu wykrywania włączyłem drukarkę, po czym została ona od razu wykryta. Myślałem, że to problem w menedżerze urządzeń.

 

Już podaję nazwę MOBO: Gigabyte GA Z97X Soc Force. Także z chęcią dowiem się czy brakuje jakichś sterowników.

Wszedłem na stronę Gigabyte no i są sterowniki do chipsetu, tylko stare z 2015 roku.

mobo333.png

xardas228
komentarz
komentarz

To co Ci teraz zostało z wykrzyknikami w menedżerze urządzeń?

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Już wszystko aktualne. Zainstalowałem sterowniki od chipsetu oraz AHCI. Heh, sam bym to ogarnął, ta nieszczęsna drukarka wybiła mnie z pionu...

Tak czy inaczej, dzięki za zainteresowanie tematem. Także, jak ktoś ma problem z wykrywaniem drukarki, to należy usunąć ją z nieokreślonych i dopiero wtedy odpalić instalację sterowników. Problem wynika z tego, że po podłączeniu drukarki jest instalowany sterownik od MS, nie mając zainstalowanych dedykowanych sterowników od Canona.

Bez tytuługgggggg.png

Edytowane przez Zelazny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.