x-kom hosting

Przyczyna restartu komputera

Xanate
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam w komputerze dziwny objaw, ponieważ w losowych momentach samoczynnie się resetuje. Wygląda to tak, że niezależnie od obciążenia następuje freez ekranu na około 5sekund po czym komputer natychmiastowo "gaśnie" po czym uruchamia się standardowo ponownie. Problem wystepuje 1-2razy na dobę(nie wyłączm nigdy pc)

Czy są może jakieś logi w których można sprawdzić błąd lub gdzie najpierw szukać przyczyny? Dodam, że wgrałem od nowa windows z całkowitym czyszczeniem dysku C i nie pomogło.

Specyfikacja PC

Ryzen 3100

Msi pro max b450

Ram corsair vengeance rgb 2x8gb

Gtx 1080 8GB Zotac amp

Dysk samsung evo 870 sata 

Be quiet 400w pure power 11

 

 

Edytowane przez Xanate

leelareso
komentarz
komentarz

Przetestuj CPU programem occt a ram jakimś memtestem86 albo narzędziem diagnostycznym windowsowym. 

Przyczyna może być też umierający zasilacz co za dużo po tyłku dostał, 400w to mało jak na tą kartę

Xanate
komentarz
komentarz

Odpaliłem jednocześnie OCCT i Furmarka, chodziło tak ponad 30minut pod pełnym obciążeniem i nie wykazało żadnego błędu. Ram również bez błędów w narzędziu diagnostycznym.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.