x-kom hosting

Bios nie pozwala na bootowanie z USB

mariuszlaptop
utworzono
utworzono

Witam. Od 2 dni mędzę się z tabletem 2 in 1 (AllVIEN Wi1001N). Na pokładzie ma Win 10, Chcę mu zainstalować nowy system win 10 lub win 7 ale nie mogę sprawić a by instalator się uruchomił. W Bios-ie zmieniałem prawie wszystko i nie startuje. ... Dorzucam zdj bios-u.  Nawet linux się nie odpala z pendrive, próbowałem 4 pendrive i to samo. Na innym laptopie pendrive się uruchamia. Czy ten sprzęt może być zablokowany w BIOS-ie? dodam, że jest opcja wejść w konsolę Uefi. zdtab2.thumb.jpg.5e36f836d53d3317e94ee8c626e7de49.jpgzdtab.thumb.jpg.869040275a133c92a70265cb0a32ddca.jpg

Pentium320
komentarz
komentarz

Czym wykonujesz bootowalny pendrive, oraz którą wersję systemu operacyjnego próbujesz zainstalować? W tego typu tanich tabletach często, choć mają one UEFI, to jest ono 32-bitowe, i tylko takie systemy operacyjne są w stanie zabootować. Nie wiem jak będzie w tym tablecie, ale jeśli 64-bitowy nie chce odpalić, to spróbuj z 32-bitowym systemem. Do tego pendrive koniecznie musi być zrobiony w trybie UEFI, bo nie obsługują one trybu legacy. Polecam pendrive stworzyć za pomocą Rufusa, bo rzadko zawodzi.

 

2 godziny temu, mariuszlaptop napisał:

Chcę mu zainstalować nowy system win 10 lub win 7 ale nie mogę sprawić a by instalator się uruchomił.

Win7 bym raczej odpuścił, bo prawdopodobnie nawet jakby odpalił, to ciężko będzie ze sterownikami. Najlepiej skupić się na 10, choć może i 8.1 jakoś by odpalił, zależy z czym fabrycznie ten tablet wyszedł.

mariuszlaptop
komentarz
komentarz

Oryginalnie był win 10. Niestety żaden system 32 bit nie chce zaskoczyć :( ale przecież to nie możliwe, musi się dać to odpalić

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.