x-kom hosting

Gigabyte Aorus X670e Master błąd C5

Mateo97
utworzono
utworzono

Witam, 

tak jak w tytule mam problem z płytą Aorus X670e Master, może opowiem od początku.

 Zakupiłem na znanym portalu z powodu zachęcającej ceny ww. płytę, według poprzedniego właściciela 100% sprawna, jednak po sprawdzeniu wyszło iż jednego pinu w sockecie brakuje (VSS lub VDDCR) kontaktowałem się z właścicielem poprzednim że to zataił ale i tak zapewniał że płyta 100% sprawna.

Włożyłem procesor(Ryzen 7600x) i uruchomiłem, niby działa, najnowszy bios wgrałem (F22b) i pupa działają tylko sloty ramu A1 i A2. Ram 32gb (2x 16- G.skill Z5 6600mhz cl34) kiedy wkładam ram do A2 i B2 błąd c5 a kiedy wkładam do A1 i A2 to prędkość spada do 3600mhz i nie działa dual chanel. 

Myślałem że może ram nie kompatybilny( na stronie niby kompatybilny) i zakupiłem Lexary Ares 6400mhz cl32 ale nic to nie dało.

Mam jeszcze poprzednią płytę Aorus B650 pro ax jak coś ale na niej ram działał.

Na zdjęciu położenie pinu na oko bo zapomniałem zdjęcia zrobić 

Co myślicie o tej sytuacji? Jakie macie porady ? Sam już zwątpiłem tak wychodzi januszowanie :( 

Zrzut ekranu 2024-02-29 100840.png

adijedi
komentarz
komentarz

prywatny sprzedawca czy firma?

przecież masz ochronę kupującego, napisz jaki to portal, nie takie rzeczy widzieliśmy ; )

Mateo97
komentarz
komentarz

Prywatny, portal OLX. Płytę zakupiłem za 900zł i niby mam fakturę nawet, zakupiona w październiku 2023r. 

Myślałem, że może da się to ogarnąć i magicznie jakoś by zadziałało. Bo z tego co czytałem to różne cuda z tymi płytami się dzieją. I jeśli tyle czasu straciłem to nawet jeśli poprzedni sprzedawca się zgodzi to czy warto oddawać.

 

Jak z wydajnością jeśli nie będę używał dual chanel ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.