x-kom hosting

Problem z komputerem

Bartekkrk
utworzono
utworzono
 
Witam,

Jakis czas temu zlozylem sobie komputer z nastepujacych podzespolow

Procesor Ryzen 7 5800X 8-core processor 3801MHZ (nowy)
Plyta glowna MPG B550 Gaming Plus (MC-7C56) (nowy)
Karta Graficzna AMD Radeon RX 6600 (uzywana)
Ram - Adata XPG 2x8GB 4133MHz (nowe)
Chłodzenie wodne KRUX HydroPump ARGB 240 AIO (nowe)

Natomiast jedyna gra w ktora gram "Rust" wylacza sie po 20min gry zawsze. Myslalem ze to spowodu karty Graficznej ktora chodzi bardzo glosno ale nim wydam kolejne pieniedzie chcialem sprobowac opisac problem na forum moze ktos pomoze?
Jezeli to jednak karta moze ktos podpowie jaka karta pasowalaby do mojego zestawu

leelareso
komentarz
komentarz

Jaki jest tam zasilacz (marka i moc). Gpu i cpu możesz przetestować w programie occt puszczając test na 15-20 minut. A ram programem memtest z pendriva albo windowsowym narzędziem diagnostycznym.

Bartekkrk
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso  z tego co sie orientuje to modecom 650w. Przepuscilem test w OCCT ale odrazu zaczelo wyc error has  been detected ale leci jeden za drugimimage.thumb.png.b4fa3f52510deb0c0b3ecc99f5e614eb.png

Edytowane przez Bartekkrk
leelareso
komentarz
komentarz

Coś w biosie przestawiałeś? Napięciami się bawiłeś?

Jak na moje to troszkę niskie napięcie ma jak na ten CPU.

Ogólnie nie uszkodziłeś przypadkiem jakiegoś pinu w sockecie CPU przy montażu?

Bartekkrk
komentarz
komentarz

@leelareso Nie robilem tego ja tylko brat. Wiec nie moge sie wypowiedziec ale to nie 1 komp ktorego sklada.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Wiesz wypadki się zdarzają, zapytaj się go czy ci robił jakiś undervolting i grzebał w biosie

Edytowane przez leelareso
Bartekkrk
komentarz
komentarz

@leelareso przyjechalem do brata puscil occt i powiedzial ze fakt blad i jeszcze raz wyciagnal procesor i paste. Wlaczyl i nie dzialal. Wpial kostki ram na pierwszy slot nie dziala wpial na drugi i dziala ale wywala blad. Teraz w pielisme jego i komp moj dziala. Moj ram w pielismy do niego i nie dziala. Takze wychodzi ze ram

leelareso
komentarz
komentarz

Może być, aktualizowałeś bios do najnowszej wersji? Sprawdzałeś tą pamięć ram programem memtest albo windowsowym narzędziem diagnostycznym?

Bartekkrk
komentarz
komentarz

Znalazlem inna kostke 16gb takze ten nie dzialajacy ram odesle poprostu i zareklamuje a w miedzy czasie mam 16gb kingston fury. Takze jest ok. Bardzo dziekuje za pomoc dzieki tobie udalo sie pojsc po nitce

leelareso
komentarz
komentarz

czekaj czekaj nie mów że masz jedną kość16 gb? Kup sobie lepiej 2x8 gb, wydajność będzie o wiele wyższa przez wzgląd na dualchannel

Bartekkrk
komentarz
komentarz

Narazie jest na jednej 16GB i dodatkowej 8GB w miedzy czasie zareklamuje jedna. Jedyne co moge powiedziec ze wszystko dziala rewelacyjnie jezeli chodzi o gre

Bartekkrk
komentarz
komentarz

@leelareso A mam takie pytanie procz pamieci jakbym chcial troche podkrecic kompa co bys proponowal zmienic w moim set-up. Myslalem o karcie graficznej ale niejestem pewien.

 

jakies pomysly ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.