x-kom hosting

Awaria Komputera

Tarczynsky
utworzono
utworzono

Witam Forumowiczów i Forumowiczki mam następujący problem komputer był używany wczoraj na wieczór i wszystko działało jednak dzisiaj wróciłem z treningu i próbując go włączyć zadziało się tak jak na załączonym wideo. Da się cos zrobić bez wyslania do naprawy? 

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki tam zasilacz siedzi, podaj markę i moc i ogólnie resztę komponentów. Płyta posiada diody diagnostyczne (cpu, vga, boot, ram) jak tak to świeci się któraś z nich? Zazwyczaj są w okolicy pamięci ram. Masz w ogóle podpięty speaker pod płytę?

Tarczynsky
komentarz
komentarz (edytowane)

wszystko podpięte jak powinno, nie mam podpiętych głośników, żadna z diod nie świeci o ile takie są w tej płycie świeci jedynie podświetlenie rgb gdyby nigdy nic zauważyłem ze komputer czasami sam sie wyłącza

podzespoły:

Endorfy Vero L5 Bronze 700W

Palit rtx 2060 

Ryzen 5 5600

b550-plus

 

leelareso
komentarz
komentarz

zobacz dokładnie obraz.png.1f2c4253ea02b9bf08dfa3f22bf92b2f.png Dokładnie nad wtyczką zasilania płyty głównej powinny być diody.

Tarczynsky
komentarz
komentarz (edytowane)

żadna dioda nie świeci jedynie podświetlenie led zapomnialem dodac ze obrazu również nie pokazuje :((

 

leelareso
komentarz
komentarz
45 minut temu, Tarczynsky napisał:

zapomnialem dodac ze obrazu również nie pokazuje :((

tego można było się spodziewać po zachowaniu pc. Jak nic nie pokazuje to pierwszym podejrzanym powinien być zasilacz, ale możesz spróbować na jednej kości ramu uruchomić pc choć wątpię że coś to da. Lepiej zanieść do serwisu i prędzej on to ogarnie bo bez podmianek ciężko będzie stwierdzić co dokładnie siadło. Chyba że  masz zasilacz u siebie odpowiedni.

btw dlaczego masz kartę w dolnym slocie? Karta w pierwszym slocie osiągnie delikatnie lepsze osiągi i będzie miała lepszą kulturę pracy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.