x-kom hosting

Wyrobiona sruba na płycie głównej od chłodzenia

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Olaf Konkol
utworzono
utworzono

Nie wiem czy dobrą kategorie wybrałem ale mam wyrobione śruby od chłodzenia w laptopie i nie mogę ich odkręcić wie ktoś jak te śruby odkręcić bo hciałbym wymienic pastę termoprzewodzącą 

 

 

20240227_174213.heic

anioł2009
komentarz
komentarz

normalny jpg wstaw

Olaf Konkol
komentarz
komentarz

17090564289468469767347760735166.thumb.jpg.c24b8c6417ce6b00fe055cc75b33f3b2.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

ostrożnie kombinerkami, zamówić nowe śruby bo pewnie z tych już nie będzie użytku i wyniki mogą być gorsze po zmianie pasty niż z przed poprzez zbyt słaby docisk.

  • Dobra wypowiedź 1
Olaf Konkol
komentarz
komentarz

Czyli mam kombinerkami śruby odkręcić śruby ale jak i jakimi kombinerkami 

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Z cienką końcówką najlepiej nie gładką tylko z ząbkami, malutkie do elektroniki a nie rur.

 

Alternatywa 1: możesz wziąć śrubokręt torx podobnego rozmiaru, wsadzić gumkę recepturkę w dziurę i przyłożyć w dziurę na gumkę śrubokręt i próbować odkręcić - czasami się udaje.

Alternatywa 2: można naciąć śruby na płaski śrubokręt i tak odkręcić - tylko dla zaawansowanych i ogarniętych ale skoro pytasz o rozmiar kombinerek to nie dla Ciebie.

Alternatywa 3: mini kropelka super glue w dziurkę i przykładasz w nią śrubokręt, czekasz aż złapie i masz nadzieję na odkręcenie, i tak z każdą śrubą. 

Śruby oczywiście wszystkie do wymiany - powodzenia z dokupieniem - muszą być odpowiedniej długości bo od nich miedzy innymi zależy docisk heatsinka do czapy cpu i gpu.

 

Wszystkie powyższe sposoby sprawdzałem w swoim życiu serwisanckim i DA SIĘ. Ale trza umieć :E 

  • Dobra wypowiedź 1
Olaf Konkol
komentarz
komentarz

Śruby odkręcone kombinerki pomogły 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.