x-kom hosting

Temperatura

jose91
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam w ciągu ost kilku dni od siedzenia przy kompie dosłownie cały się pociłem. Komp jest giga gorący. Po odkręceniu szyby z obudowy myślę, że chodzi o karte graficzną. Niżej zamieszczam zdjęcia z wydajności od nakładki Nvidii. 75 stopni temp karty to chyba dużo, ale nie aż tak? Komputer ewidentnie chodzi głośniej, czasem zacina. Jest giga gorąco w pomieszczeniu od samego kompa. Niżej też temperatura CPU. Zdjęcia zrobione podczas włączonej gry Last Epoch. W obudowie jakiś czas nie sprzątałem, ale na penwo nie jest to sprzęt stojący od lat bez czyszczenia. Pasta? Inna awaria? Z góry dzięki za pomoc.

 

 

image.png.b0c08f8014e0480feedaabb36f51a345.png

image.png.f7814e1159ce13c4792b36859b35d915.png

image.png.72a3ba074da857ad9507e2e266503ad0.png

Edytowane przez jose91

leelareso
komentarz
komentarz

Temperatury są jak najbardziej ok. Tylko jak mówisz że długo nie był czyszczony to na pewno mu się to przyda tak samo wymiana pasty na gpu i cpu

adijedi
komentarz
komentarz

No trzeba będzie wyczyścić i ewentualnie dołożyć wentylatory (jeśli ich nie masz w obudowie)

Zakręć też kaloryfery, bo jak na końcówkę lutego i 17 stopni  - to nie wróży dobrze

  • w lecie za parę miesięcy będziesz dziękował @leelareso :bajer: ... że masz wyczyszczoną obudowę,
  •  noi wymieniona pasta na procesorze, może jakieś lepsze chłodzenie ( mam nadzieję, że nie masz boxowego :awantura:)
  • podaj wszystkie komponenty łącznie z zasilaczem obudową, jakie masz
  • być może trzeba będzie wymienić obudowę :furiousPC:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.