x-kom hosting

dziwne lagi

andrzy
utworzono
utworzono

witam gram sobie w wota wchodze do bitwy elegancko wszystko smiga i po jakims czasie spadaja mi fps, wchodze na pulpit odswiezam wracam do gry i wszystko jest ok lub jak nie dziala to robie szybkie alt f4 i wracam i chodzi normalnie, nie wiem o co chodz. bylbym wdzieczny za pomoc bo mnie to mega irytuje, pozdro 

leelareso
komentarz
komentarz

Jaka specyfikacja komputera wraz z zasilacz (marka i moc). To wygląda na objaw przegrzewania się jakiegoś podzespołu, podaj temperatury jakie masz podczas gry

andrzy
komentarz
komentarz

teraz zauwazylem ze mam 99% zuzycia karty graficznej, tragedia nie wiem co mam teraz robic 

amd ryzen 7 5800x

amd radeon 5600xt 

b450m pro vdh max

32 gb ram 
seasonic G12 650W 80plus gold

image.png.37c8487afd18ec192c08b3d7293d0e64.png

leelareso
komentarz
komentarz
4 minuty temu, andrzy napisał:

teraz zauwazylem ze mam 99% zuzycia karty graficznej, tragedia nie wiem co mam teraz robic 

no a ile masz fps? po to jest gpu by z niego korzystać. Chcesz zmniejszyć zużycie to ogranicz fps.

andrzy
komentarz
komentarz

aha myslalem ze to tragedia, dzieki mistrzu, masz moze jakis pomysl by zmniejszyc te napiecie procka? 

leelareso
komentarz
komentarz

Przywróć ustawienia domyślne w biosie

ten procek nie potrzebuje oc

andrzy
komentarz
komentarz

w biosie tylko xmp wlaczylem +cos zrobilem cos takiego jak tu  https://www.youtube.com/watch?v=XLnRjtmIKgY przed tym podkreceniem zrobilem punkt przywracania, to zgaduje ze musze  z niego po prostu skorzystac, tak? kurcze myslalem ze 1.5v napiecia jest ok. Dzieki bardzo ze mi pomagasz, w ramach podziekowania moglbym CI rzucic jakiegos donejta?

 

albo po prostu na amd ryzen master zejde z all cores na off i powinno chyba pomoc

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Nie trzeba. Wejdź w bios, przywróć domyślne ustawienia, włącz sobie profil xmp i poustawiaj sobie wentylatory jak się nimi bawiłeś, a ryzen master wywal.

andrzy
komentarz
komentarz

zrobilem jak napisales, wzialem na off ryzen mastera i nadal mam takie napiecie. plus przed tym podkrecaniem jak na filmie utworzylem sobie punkt przywracania, na 100% nazwalem go "ryzen" a mam tylko "windows update" z przed kilku dni 

zauwazylem ze jak macham myszka to od razu skacze do 1.5

leelareso
komentarz
komentarz

Pokaż screeny z programu hw info z zakładki z czujnikami i pokaż te napięcia jakie są na cpu

andrzy
komentarz
komentarz

image.png.ce28ac71f8821a2cb8dd276abdde6687.png

leelareso
komentarz
komentarz

całość

andrzy
komentarz
komentarz

image.thumb.png.1ddf21e4b07e191bb19ccd389527cf8b.pngimage.png.8f1117608e4852abcb479c8e99024290.png

leelareso
komentarz
komentarz

ojciu, słaba sztuka ci się trafiła. By zmniejszyć napięcie możesz ustawić negatywny offset napięcia np o -50mv w biosie

Na pewno przywracałeś ustawienia domyślne w biosie?

andrzy
komentarz
komentarz

slaba sztuka? co masz na mysli? i jak to ustawic 

leelareso
komentarz
komentarz

Loteria krzemowa, procek ma ustawione wyższe napięcie by działał poprawnie. Zobacz poradniki na YT jak zmniejszyć offset napięcia procesora. Jak się nie czujesz na siłach to tego nie rób. I powtórzę pytanie NA PEWNO RESETOWAŁEŚ BIOS?

andrzy
komentarz
komentarz

TAK i rozumiem ze zmniejszenie tego offsetu wydluzy mi zycie procka? 

czy z tym co w opisie tematu napisalem

 

leelareso
komentarz
komentarz

1. Wydłuży ci jego życie

2. Będą mniejsze temperatury

3. Te lagi mogą wynikać z karty graficznej lub ramu jak masz w 4 kościach.

andrzy
komentarz
komentarz

zadanie wykonane, spadly wolty a i jak zmniejszylem je to moge na ryzenie znowu odpalic te all cores czy to useless? dzieki mistrzu 

image.thumb.jpeg.49758b6fd931db52854fc271dde5b21d.jpeg

i dobrze to na pewno zrobilem? xd

 

chyba nie bo znowu dobilo 1.5 :lame:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.