x-kom hosting

Wydajność karty graficznej GTX 660

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: leelareso ,
gelo441
utworzono
utworzono

Witam.

Mam już trochę lat komputer i gram w Total War Empire, Napoleon, Shogun II, Rome II, Attila.

Autowykrywanie ustawia parametry niektóre na średnie, niektóre na wysokie.

Teraz widzę na internecie, że koledzy grają w te gry na tej karcie na ultra.

Trochę się boję dać na ultra, ale z drugiej strony było by super.

 

Moje pytanie brzmi: Czy mogę ustawić grafikę na ultra w tych grach? Po czym poznam, że przesadzam? Coś się może stać? Coś się spalić?

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

adijedi
komentarz
komentarz

Witaj, podaj jakie masz komponenty pc i monitor

:komp:ogólnie nie są gry jakieś wymagające i podnoszące jakość z tych wysokich na ultra, możesz przestawić, nic się nie stanie - tylko będziesz mieć spadek fps taki, że uznasz, że lepiej będzie jakoś pograć płynnie i bez spadków...

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

Najwyżej może się przegrzać jak nie wymieniałeś pasty na podzespołach. W grach takich jak total war bardziej waży jest ram i cpu niż gpu

  • Dobra wypowiedź 1
gelo441
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Oto mój PC

 

GTX 660
IC i5-3570 (4 rdzenie)
8 GB ram.
MS-7758

 

A co do tej pasty - czytałem na forum, że jak dam do informatyka, żeby mi pastą posmarował CPU, to nigdy tego nie zrobi?

adijedi
komentarz
komentarz

Jak mu dobrze "posmarujesz" :onion:  to ci nałoży pastę termoprzewodzącą na karcie graficznej, na CPU też by się przydało od razu,

  • jaki masz zasilacz?
  • ta cebula to troche za duża, a jak taka duża to pewnie droga
  • Dobra wypowiedź 1
gelo441
komentarz
komentarz

SilentiumPC Deus G1 600W 80Plus Bronze

Monitor stary - ProLite E2008HDS Lata temu kupiłem go używanego.

Nie chodzi o pieniądze. Tylko o zwykłą ludzką uczciwość. Niech każe sobie posmarować i 2 duże cebule, ale niech zrobi.

Nie krytykuję nikogo, tylko mówię, co na forach piszą i, po prostu, się boję.

  • Rekomendowana odpowiedź
leelareso
komentarz
komentarz

To nie jest skomplikowane. Samemu możesz to zrobić. 1 tubka spokojnie starczy na cpu i gpu np https://allegro.pl/oferta/arctic-mx-6-4g-pasta-termoprzewodzaca-12835983851?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=ZjUzZmUxNTYtNTQyMC00NzY5LTg3NDYtNjU5N2IzNjkzZDU0AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6a6799b7-0955-4e4c-be0e-eb0cd045ec55

Nie orientuje się w cenach za ile kasują za taką usługę.

A co do serwisu który w chuna leci to byś musiał po znajomych albo po poleceniach na necie poszukać. Do pierwszego lepszego noname serwisu bym nie dawał.

BTW. Ram masz w 1 czy 2 kościach?

  • Dobra wypowiedź 1
gelo441
komentarz
komentarz

Dziękuję Wam za pomoc.

Widziałem filmik i spróbuję sam.

 

Jeszcze chciałem dodać:
- Ściągnąłem ze swojego steam'a Shogun II Total War i wykryło mi ustawienia najwyższe - ultra i wysokie. Gra śmigała nawet w dużej bitwie przy maxymalnym przewijaniu.

 

Czy to zasługa nowego dysku SSD? I Windowsa 10?

 

Zastanawiam się teraz, czy jest sens kupować nowy PC dla nowych wersji Total War - a wyszedł Troy, Pharaoh, Three kingdoms i Tron of Britannia.

 

Tylko czytałem, że do programowania potrzebne jest 6 rdzeni a ja mam tylko 4. A przynajmniej do nauki.

 

Czy poradzicie mi coś?

Nie zakładam nowego wątku, bo chodzi przecież m in o wydajność Karty graficznej i reszty. (sorry).

Miałem zbierać na PC, ale teraz nie wiem, czy jest sens płacić?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.