x-kom hosting

Chcę powiększyć pamięć komputera

Koozes
utworzono
utworzono

W komputerze mam tylko 500GB i jest to nieco za mało do pogrania w więcej niż 3/4 gry. Chciałbym powiększyć pamięć komputera tylko jest mały problem, a mianowicie mam płytę główną MSI B450 TOMAHAWK MAX (https://www.x-kom.pl/p/508074-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk-max.html#Specyfikacja) i slot na dysk twardy mam już zajęty. I teraz pytanie czy mogę zwiększyć pamięć za pomocą kart rozszerzeń (nie SATA i wolę dysk wewnętrzny).

adijedi
komentarz
komentarz

Jaką masz obudowę? Nie lepiej byłoby dorzucić jakiś dysk ssd ?

Koozes
komentarz
komentarz

@adijedi No miałem na myśli dysk ssd tylko że jedyny slot mam już zajęty, a moja obudowa to SILENTIUMPC Signum SG1V EVO TG ARGB.

adijedi
komentarz
komentarz

Przecież w zatoce tej obudowy masz miejsca na dyski i hdd i ssd

do nich prowadzisz kabel od zasilacza

a kablem sata łączysz dysk z portem na płycie głównej

twoja płyta główna przyjmie dwa dyski ssd i dwa hdd

o różnych pojemnościach (jakie tylko chcesz i potrzebujesz)

Koozes
komentarz
komentarz

@adijedi A czy złącze SATA nie będzie ograniczać prędkości odczytu/zapisu dysku ssd?

 

adijedi
komentarz
komentarz

Żadne złącze nie będzie ograniczać dysku, masz różne parametry dysków, możesz sobie wybrać takie prędkości jakie deklarują producenci,

ograniczać może jedynie budżet, nie żadne złącze sata - ono jest przystosowane do połączenia pc, nie ma innej ścieżki.

  • Dziękuję 1
Koozes
komentarz
komentarz

@adijedi No dobra. Dzięki wielkie za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.