x-kom hosting

Monitor do gier 6000zł +-

linstalgia
utworzono
utworzono

Cześć Wszystkim,

 

 Potrzebował bym pomocy w doborze monitora do gier, do mniej więcej 6000zł. Jestem w stanie troszeczkę więcej dołożyć jeżeli jakiś model będzie tego warty ale też bez przesady.

Próbowałem sam coś znaleźć, obejrzałem setki różnych filmów zagranicznych i rankingów, ale wybór jest taki duży że jednak wolałbym podpytać kogoś kto się na tym zna. Wiadomo, po swojsku i po polsku.

Jak wcześniej wspomniałem, szukam dobrego monitora tylko i wyłącznie do gier. Wiadomo raz na jakiś czas wrzucę jakiś film czy YouTube ale tak naprawdę to można to oglądać na każdym.

Interesuję mnie jak najlepszy i najczystszy obraz z ładnymi cieniami i kolorami, super odwzorowania kolorów nie są dla mnie takie ważne bo nie zajmuję się obróbką zdjęć. Po prostu ma ładnie wyglądać i to wszystko. 

Co do gier to gram w wszystko, ale casualowo, więc 1ms czas reakcji czy 300+ Hz nie są dla mnie istotne. Planuję grać w 4K więc myślę że 144-165 Hz będzie w sam raz. 

Miło by też było gdyby monitor miał G-sync z racji że mam kartę Nvidia ale nie jest to jakiś twardy wymóg. 

Co do panelu, czy to TN, IPS, OLED czy coś innego to niestety Wam nie powiem bo bardzo mało się na tym znam. Podpowiem tylko że zależy mi na jak najlepszym obrazie. 

Co do wyglądu monitora, RGB, energooszczędność czy inne takie rzeczy, absolutnie mi na tym nie zależy - tylko i wyłącznie jakość obrazu. Tak samo cale. Siedzę przy normalnym biurku, od monitora mniej więcej z 3/4 metra (chyba), ogólnie standardowa odległość, więc po prostu żeby to jak najładniej stąd wyglądało. Pomieszczenie też normalne, może troszeczkę jaśniejsze niż standard ale jak coś to żaluzje i heja. 

Kartę jaką posiadam to RTX 4090 a zasilacz 1000w. Gdzieś widziałem że ktoś o to pytał więc na wszelki wypadek podaję. 

Na koniec jeszcze miałbym takie małe pytanie, trochę głupie i zielone ale wolałbym spytać. Kabel wiadomo że displayport do gier, ale wystarczy najzwyklejszy? Dosłownie taki który kupiłem w sklepie za 20zł, czy ten który czasami dają w zestawie? Czy jednak muszę kupić jakiś specjalny jak na przykład HDMI 3.0 / 2.0 . Nie chciałbym stracić na jakości jeżeli ma to jakikolwiek wpływ.

 

Chyba to wszystko, jak coś to proszę śmiało pytać a szybko odpowiem. 

 

Naprawdę dziękuje serdecznie za jakąkolwiek pomoc czy propozycje. Wiem że Wy tu się chłopaki znacie na sprzętach, więc wierze że mi coś dobrego polecicie.

Raz jeszcze dziękuje i ciepło pozdrawiam. 

 

 

 

   

 

 

 

 

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czy jest sens wydawać aż tak duże pieniądze na monitor. Zobacz LG UltraGear 27GR93U-B za 2 499 zł. W komplecie masz już wszystkie kable (

kabel zasilający, zasilacz, kabel HDMI, kabel DisplayPort, kabel USB-A -> USB-B).

 

Jak zależy ci na dużej jasności to dużo drożej jest Sony INZONE M9 4K za 4 799 zł.

Edytowane przez tapczan2
linstalgia
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź i propozycje, może spytam w ten sposób : czy jest jakikolwiek sens przesiadać się z LG UltraGear 34GN850-B na coś innego. 

To jest obecnie monitor jaki posiadam i w porównaniu do monitora mojej żony Dell S2417DG pod względem jakości i ostrości obrazu, Dell jest bardziej wyraźny mimo że jest to rozdzielczość 2k (mój LG to 3440x1440). Myślałem że przesiadka z monitora ultrawide na czysty i bardzo dobry monitor 4K da mi drastycznie lepszy obraz. 

Jeżeli natomiast różnica obrazu nie będzie tak wielka jak sądziłem, to być może mam się wstrzymać z rok dwa może nawet 3? Poczekać na jakieś lepsze monitory?

Ogólnie moje pytanie jest takie, czy monitor za 6K +- będzie pod względem obrazu drastycznie lepszy niż to co mam teraz. Jeżeli nie to może faktycznie szkoda marnować kasę?

Dzięki serdecznie za odpowiedź. 

 

ps. dodam też że jestem otwarty na monitory OLED.

 

Edytowane przez linstalgia
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

I tak zrób, kup OLED'a. Jak możesz to zaczekaj do momentu, aż więcej producentów wypuści OLED'a lub QD-OLED'a. Ponoć jeszcze bardziej żywsze kolory i dłuższa żywotność pikseli. Sam czekam na OLED'a - QD w dobrej cenie. Żyję w Anglii i na razie nie chcę mi się wydawać 1000 funtów. Tak 500-600 i biorę. Teraz mam Eizo IPS i nigdy więcej takiej matrycy...

Edytowane przez Zelazny
linstalgia
komentarz
komentarz

Trochę poszperałem i to jest chyba monitor w który pójdę : Alienware AW3423DW

 

Zelazny
komentarz
komentarz

Luz, pooglądaj jakieś testy coby upewnić się, że warto. Fajna bestia. Teraz mam 23 cale, także jak dla mnie to max. 27 cali; styknie aż nadto. Z tego co się już zorientowałem, wyświetlacz wyprodukował Samsung.

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć @linstalgia ,

 

jeśli myślałeś o Alienware AW3423DW to ja Ci polecam 44 calowy OLED o częstotliwości odświeżania 240Hz z formatem 21:9:

 - LG UltraGear 45GR95QE OLED świetnie się sprawdzi jeśli chcesz siedzieć 3-4 metry od biurka.

 

Natomiast jeśli chcesz mniejszy monitor możesz zerknąć na:

 - Philips Momentum 329M1RV 4K Ambiglow 31.5 cala, 144Hz oraz 3 lata gwarancji.

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.