x-kom hosting

Brak portów w karcie graficznej.

Playbosshd
utworzono
utworzono

Witam, ponad rok temu zakupiłem komputer z kartą Sapphire Radeon RX 6600 GAMING Pulse 8GB GDDR6. Ostatnio znalazłem stary monitor i po upewnieniu się, że działa zamierzałem go podłączyć, jednak zauważyłem że w karcie graficznej w której powinny być 3 porty DisplayPort 1.4 i jeden port HDMI 2.1 mam jedynie jeden port HDMI, oraz jeden port DisplayPort, czy jest to wada fabryczna czy jedynie karta ma możliwość jakkolwiek podłączenia kolejnych dwóch portów ? Jeżeli to wada fabryczna, to muszę stwierdzić, że nie chcę bawić się w żadne gwarancje, zwłaszcza iż minęło już ponad 1,5 roku od zakupu, pytanie czy jeżeli kupię rozgałęźnik przedstawiony na zdjęciu to będę mógł podłączyć do niego 2 monitory w obu przypadkach przejściówką DisplayPort VGA?

image.png

xAegiiPL
komentarz
komentarz

Jeśli w monitorach masz zgodne wejścia to przejściówką podłączysz, a jeśli chodzi o brak portów to wada fabryczna.

Pozdrawiam.

Mogeto
komentarz
komentarz

Ta karta graficzna występuje w wersji zarówno z czterema złączami obrazowymi jak i z dwoma, po prostu kupiłeś wersję z dwoma.

Bez tytułus.png

Playbosshd
komentarz
komentarz

Tylko że moja karta posiad 4 wejścia na porty, ale 2 są jakby puste, oderwane.

anioł2009
komentarz
komentarz

Może posiada tylko śledzia z 4 wejsciami ale fizycznie na gpu są 2 

 Masz kartę GPRO x060  https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-gpro-x060.b9321  nie jest to sapphire pulse 6600 pełny.

1 gniazdo hdmi i 1 gniazdo displayport

Jest to okrojona wersja 6600... Nie wiem czy nie do koparek czy coś... Zegary zaniżone ma ale tdp 140w zostało 

 

-20% mniejsze zegary na rdzeniu - bardzo dużo, oraz podniesione o 14% zegary pamięci - czyli do koparki wersja.  

Nie powinna być Ci sprzedana jako normalny 6600 pulse.

Playbosshd
komentarz
komentarz

Czyli muszę zgłosić zwrot, gdyż mam fakturę zakupu na której mam link do karty z 4 wejściami, a chyba nikt z dnia na dzień nie zmienił ilości portów w karcie...

anioł2009
komentarz
komentarz

No nie wiem gdzie to kupiłeś ale tutaj zostałeś wprowadzony w błąd, w celu upewnienia sie sprawdz w gpuz zegary karty na rdzeniu i pamieciach 

 

adijedi
komentarz
komentarz

@Playbosshd nie da się zwrócić, masz na to 14 dni jak już (jeśli to zakup na odległość przez sklep internetowy a nie w sklepie stacjonarnym)

pewnie sprzedawca sprzedał to co miał pokoparkowe :cenzura:

ciesz się, że 6600 jeszcze ci chodzi w twoim pc już ponad rok,

odkopałeś stary monitor, napisz jakie masz wejście do monitora, monitorów bo jeśli oba mają vga to kupujesz rozgałęźnik z jednym hdmi bo jest najtaniej,

sprawdzasz czy działa ci stary monitor i problem z głowy

pewnie i tak będą problemy potem z konfiguracją ustawień i dojdziesz do wniosku, że lepiej jest kupić albo dwa takie same monitory (jeśli potrzebujesz)

albo jeden ultrawide lub coś w tym stylu,

 

taki post można było nawet zamieścić na wykopie obok tych postów/żartów nt. tej karty i byś dostał po godzinie odpowiedź :chuchot:

a tak, angażujemy się aby przewertować info jaka karta, jakie wejścia, czy nieuszkodzona przypadkiem, a może ta karta to z chin, tylko "rebrandingowana" na 6600 z laptopa :cfaniak:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.