x-kom hosting

Problem z dyskiem M2

vaeker
utworzono
utworzono

Witam, zakupiłem ostatnio nowy dysk M2 (ADATA XPG SX8200 Pro 1TB SSD).

 

Po podłączeniu dysku, nie czytało mi go ani w BIOSie, ani w Menedżerze urządzeń, ani w Zarządzaniu dyskami. Stwierdziłem, że po prostu może źle go podłączyłem, wyciągnąłem go i włożyłem jeszcze raz, ale też nic. W BIOSie przełączyłem na RAID i wtedy go zczytało. Wszedłem w Zarządzanie dyskami, zainstalowałem dysk, utworzyłem partycję, nadałem dyskowi literkę F i wszystko było dobrze.

 

Po jakimś czasie, po restarcie kompa, znowu go nie czytało. Odłączyłem i podłączyłem dysk ponownie i tym razem go zczytało, ALE... zamiast nazwy "ADATA (model) 1 TB)" widniała nazwa "SM2262" - nie mam pojęcia, z jakiego powodu. Stwierdziłem, że może jakieś sterowniki się zmieniły, że zmienił nazwę i nie martwiłem się tym, znowu wszedłem w Zarządzanie dyskami i wyskoczyło okienko, żeby zainstalować dysk (jak napisałem wyżej, zrobiłem to już wcześniej, ale kiedy była inna nazwa dysku, ta "normalna" z firmą i modelem, a nie "SM2262"), zainstałowałem dysk jeszcze raz i w Zarządzaniu dyskami pojawiło mi się "Dysk 2 2048 GB" (Screenshot 1), co jest dla mnie dziwne, bo mój dysk ma 1 TB, ale zgaduję, że to jakiś bug z tego powodu, że teoretycznie dwa razy zainstalowałem ten sam dysk.

 

Totalnie nie rozumiem, co się wydarzyło, więc jeśli ktoś mnie oświeci i poda rozwiązanie, to będę dozgonnie wdzięczny.

 

Teraz pytanie brzmi: czy jeżeli na trybie RAID zczytało dysk i mogłem normalnie go zainstalować i utworzyć partycję, to mam pewność, że dysk nie jest uszkodzony?

 

Rzeczy, które próbowałem zrobić:

 

- usunięcie wolumenu przez diskpart (dziwne jest to, że pokazuje, że dysk ma 1023 MB - Screenshot 2), ale niestety odrzuca mi to;

- ponowna instalacja dysku w slocie M2;

- reset CMOS

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

xAegiiPL
komentarz
komentarz

A na tym dysku masz system operacyjny?

vaeker
komentarz
komentarz

@xAegiiPL nie, miał to być dysk dodatkowy.

xAegiiPL
komentarz
komentarz

Spróbuj wyczyścić dane z niego i go jeszcze raz wsadzić, jeśli to nie pomoże spróbuj posadzić go na inną płytę główną w miarę możliwości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.