x-kom hosting

Gigabyte B550 Aorus elite v2 a kompatybilność USB

MajkeL92
utworzono
utworzono

Witam. Nabyłem nową platforme z płytą Gigabyte B550 Aorus elite v2, jest na niej złącze do przedniego panelu USB 3.2 Gen1 Type-C, a na przednim panelu posiadam USB 3.1 Type-C. Chciałem się dowiedzieć czy to będzie normalnie kompatybilne wstecz?

xAegiiPL
komentarz
komentarz

Tak , będzie kompatybilnie wsteczne, wszystko powinno pasować.

  • 2 tygodnie później...
MajkeL92
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za info, tylko właśnie mam problem z tym USB ponieważ gdy podłączam kabel nie ma w ogóle żadnej reakcji. Telefon ani się nie łączy, ani nie ładuje się. Czego to może być przyczyna? czy możliwe że chodzi o standard kabla, że nie jest kompatybilny z USB-C 3.2? bo próbowałem się podłączyć zwykłym kablem od ładowarki samsunga.

Edytowane przez MajkeL92
Sławomir
komentarz
komentarz

Wejdź w menedżera urządzeń i sprawdź czy masz jakiś "wykrzyknik" przy portach USB 

MajkeL92
komentarz
komentarz

Sprawdziłem, wykrzykników nie ma i wszystko działa poprawnie

Sławomir
komentarz
komentarz

Sprawdź czy przewód jest dociśnięty do gniazda na płycie głównej.

Sprawdź gniazdo za pomocą innego urządzenia.

Być może samo gniazdo w obudowie jest uszkodzone.

 

MajkeL92
komentarz
komentarz

@Sławomir  Sprawdzałem, kabel jest dociśnięty aczkolwiek wchodzi w gniazdo dość luźno lecz się trzyma. Gniazdo w obudowie powinno być sprawne, obudowa ma 2 tygodnie dopiero

Sławomir
komentarz
komentarz

Bez sprawdzenia innym urządzeniem za dużo się tutaj nie zrobi..

 

możesz jeszcze tutaj dodać zdjęcie z menedżera urządzeń, z rozwiniętą zakładką

" kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej"

 

MajkeL92
komentarz
komentarz (edytowane)

@Sławomir  Proszę :

1.jpg

Edytowane przez MajkeL92
Sławomir
komentarz
komentarz

sterowniki usb-c wgrane poprawnie.

po podpięciu telefonu nie wyświetla się na nim menu, co chcesz robić?

przesył danych, zdjęć lub samo ładowanie?

 

 

MajkeL92
komentarz
komentarz

@Sławomir Zero reakcji po podłączeniu telefonu. Nie ma ładowania ani na telefonie nic się nie dzieje. Podłączałem też słuchawki bezprzewodowe do ładowania ale też nie ma reakcji... a płyta jest nowa jak i obudowa

Sławomir
komentarz
komentarz

To że coś jest nowe, nie wyklucza wady fabrycznej.

Masz dwie możliwości, uszkodzone samo gniazdo w płycie głównej.

Niedolutowany kabelek do gniazda/ płytki w obudowie.

 

Możliwe diagnozy, podłączenie do innej obudowy.

Wtedy będzie wiadomo, którą część wysłać na gwarancję.

MajkeL92
komentarz
komentarz (edytowane)

Poczytałem trochę i ktoś miał identyczny problem w tej samej obudowie tylko na innej płycie. Wczoraj jeszcze trochę grzebałem przy tym złączu, i zastanawiam sie czy to nie wina kabla, bo wcześniej był luźny a teraz zaczął wyskakiwać samoczynnie

 

msi-mag-b550-tomahawk-front-usb-c-not-wohttps://forum-en.msi.com/index.php?threads/msi-mag-b550-tomahawk-front-usb-c-not-working-but-is-working.362378/

 

https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/lko5h9/pure_base_500dx_front_usbc_not_working/

Edytowane przez MajkeL92
Sławomir
komentarz
komentarz

Ten kabel jest luźny zawsze, taka budowa zrypana, możesz czymś docisnąć i sprawdzić, czy wtedy zadziała.

Akurat w twojej płycie gniazdo jest na dole, i może kabel jest zbyt napięty.

MajkeL92
komentarz
komentarz

Wczoraj przyciskałem ręką ale bez efektu, najgorsze że teraz samoistnie wyskakuje, stało się tak bo chyba jak wkładalem to delikatnie pod kątem

 

Te blaszki wystające z boku złącza to "zatrzaski"?

Sławomir
komentarz
komentarz

Wrzuć zdjęcie bo trudno zrozumieć o co konkretnie ci chodzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.