x-kom hosting

Sortowanie plików w folderze po dacie dodania do folderu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Anawa ,
RECZEK
utworzono
utworzono

Witam, jak zrobić żeby pliki w folderze sortowały się według daty dodania do folderu a nie daty np pobrania pliku

Anawa
komentarz
komentarz

Jest "data modyfikacji" i "data utworzenia" pliku. Nie widzę, aby była też podawana "data dodania do folderu"... :(

RECZEK
komentarz
komentarz

@Anawa myślę że po rozwinięciu wszystkich opcji sortowania jest taka opcja tylko oczywiście inaczej nazwana

Anawa
komentarz
komentarz

I znalazłeś taką opcję? U mnie jej nie widać.

RECZEK
komentarz
komentarz

@Anawa no ja nie jestem obeznany z sortowaniem i nie wiem pod jaką nazwą jest sortowanie czasu dodania do folderu dlatego pytam tutaj

Anawa
komentarz
komentarz

U mnie na systemie nie ma takiej opcji sortowania po czasie dodania po folderu.

RECZEK
komentarz
komentarz

@Anawa a jaki masz system?

  • Rekomendowana odpowiedź
Anawa
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie ;)

 

Będąc w folderze kliknij prawy przycisk i wybierz "sortuj według" (lub przy Windows 11 będzie to "grupuj według"), a następnie "więcej..."

 

sortowanie_wiecej(1).png

 

Na kolejnej planszy wyszukaj i wybierz "data utworzenia".

 

data_utworzenia(1).png

 

Teraz możesz sortować według daty utworzenia (co oznacza datę utworzenia w folderze, czyli m.in. datę dodania do folderu).

 

Przetestuj i daj znać, czy o to chodziło.

toska78
komentarz
komentarz

Ale to też zależy chyba od wersji systemu bo u mnie na win 11 home nie ma w ogóle opcji "Więcej" w rozwinięciu "Sortuj według". Jest za to w rozwinięciu "Grupuj według".

Anawa
komentarz
komentarz

@toska78 może przy grupowaniu to tak samo działa? Czyli po prostu trzeba wejść w "grupuj według" i dalej jak wyżej.

Anawa
komentarz
komentarz

@RECZEK i co, działa?

RECZEK
komentarz
komentarz

@Anawa nie bo to nie jest data kiedy plik pojawił sie w folderze tylko ogólne utworzenie pliku

Anawa
komentarz
komentarz

Jak kopiujesz plik do folderu to zmienia się jego data utworzenia. Wtedy datą utworzenia będzie utworzenie (pojawienie się) pliku w folderze.

  • Dobra wypowiedź 1
RECZEK
komentarz
komentarz

@Anawa u mnie to tak nie działa

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A u mnie działa tak jak pokazał i opisał @Anawa tzn. data utworzenia zmienia się przy kopiowaniu pliku i w folderze docelowym jest jego datą dodania do folderu.

RECZEK
komentarz
komentarz

dobra jednak działa, dzięki za pomoc

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.