x-kom hosting

Komputer skladany pierwszy raz od lat

Westie
utworzono
utworzono

Witam szanownych forumowiczów,

przyszło mi po latach znów składać komputer. Po kilku dniach poszukiwań stworzyłem taki setup (narazie tylko wirtualnie)
Proszę o pomoc w ocenie może coś warto by zamienić, być może gdzieś przestrzeliłem a w innym miejscu czai się mocny bottleneck :P

Komputer ma być uniwersalny, zależy mi zarówno na tym by dawał radę w grach, jak i nie dławił się przy amatorskiej zabawie w blenderze czy unity oraz przy postawieniu dwóch VM'ek dla testów róźnych technologii.
Dodatkowo co do wymagań, to zależy mi na tym by układ był możliwie cichy, nie zależy mi za to w najmniejszym stopniu na ledach xD
 

Płyta główna -               MSI Z790 GAMING PLUS WIFI

Procesor -                      Intel Core i5-14600KF

Chłodzenie procesora - be quiet! Pure Loop 360mm 3x120mm

Grafika -                         Zotac GeForce RTX 4070 SUPER Trinity Black Edition 12GB GDDR6X

Zasilacz -                        be quiet! Pure Power 12 M 650W 80 Plus Gold ATX 3.0

RAM -                             Patriot 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 VIPER VENOM

SSD -                              Lexar 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe NM790

Obudowa -                    Patriot 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 VIPER VENOM

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady... ostatni komputer składałem naście lat temu i muszę przyznać, ze odrobinę się pozmieniało na rynku :D

KillaHill
komentarz
komentarz

Jaka tam jest obudowa w tym zestawie? Gry w jakiej rozdzielczości? 

Będą na Twoim miejscu poszedłbym  i5 14500 (też 14 rdzeni i 20 wątków ale z trochę niższym taktowaniem) + RTX 4070 Ti

https://proline.pl/koszyk/33e6072e

Westie
komentarz
komentarz

@KillaHill

Obudowa to ENDORFY Arx 700 Air. 

Nad rozdzielczością się prawdę mówiąc nie zastanawiałem ale monitor na chwilę obecną będę miał raczej bez szalu: Cooler Master CMI-GA241-EU. 

Nie będzie się taki zestaw bardziej grzal, co w efekcie sprawi że będzie głośniejszy? 

Westie
komentarz
komentarz

@KillaHill

Bardzo fajny zestaw, jednak przekroczyl by juz moj budzet,
co prawda nie jakos tragicznie bo tylko jakies 2-3 stowki, jednak wstepny sam juz przekroczylem o ~1000zl, wiec nie chce wychodzic jeszcze wyzej xD

a tak z innej beczki, w jakim sklepie najpewniej mozna kupic taki sprzet?
widze ze tu operuje sie glownie linkami proline ale nie wiem czy dlatego ze ma wygodne udostepnianie koszyka, czy dlatego, ze jest to sprawdzony sklep?
pytam bo naczytalem sie o roznych praktykach sklepow i nie chcial bym sie wpakowac na jakas mine.

KillaHill
komentarz
komentarz

Nie będzie się nic tam grzało. Masz dobrze wszystko dobrane, chłodzenie pod CPU oraz dobre na GPU. 

Arx 700 nie ma filtrów na przodzie. Nie brałbym tego

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-zenpc-z9-mesh-core-black-4x-p12-pwm-pst-p8118979

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-be-quiet-shadow-base-800-czarna-bgw60-p8119116
https://proline.pl/obudowa-do-komputera-zenpc-z3-mesh-black-4x-p12-pwm-pst-120mm-p8118799

Teraz, Westie napisał:

co prawda nie jakos tragicznie bo tylko jakies 2-3 stowki, jednak wstepny sam juz przekroczylem o ~1000zl, wiec nie chce wychodzic jeszcze wyzej xD

To daj sobie obudowę ZENPC Z3 wyżej co jest i Ci się to trochę wyrówna. Możesz też dać 

 

1 minutę temu, Westie napisał:

widze ze tu operuje sie glownie linkami proline ale nie wiem czy dlatego ze ma wygodne udostepnianie koszyka, czy dlatego, ze jest to sprawdzony sklep?

Wygodna strona, dobre ceny i też dobrze składają, tu możesz sobie zobaczyć Facebook

Montaż masz też za 49 zł w 5 dni z kodem PRO24

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.