x-kom hosting

Laptop po kilku godzinach gry zawiesza się, a wszystko jest w porządku

kacper4242
utworzono
utworzono

Witam.

Jak w temacie.

Posiadam laptop LENOVO IdeaPad Gaming 3 15IAH7.

Problem polega na tym że grając w gry (laptop sobie idealnie radzi) po kilku godzinach zawiesza się tak że trzeba go ponownie uruchomić, a gdy sie go uruchomi to cyklicznie zawiesza się co ok. 20/25min.

Wszystkie aktualizacje systemu (Win11), karty graficznej (RTX 3060), BIOS - wszystko co możliwe tak naprawde, jest zainstalowane najświeższe.

Podczas gry w wydajności nigdzie nie ma nawet ponad 50% użycia cpu/gpu/dysku/ram, a temperatura karty graficznej nie przekracza 45 stopni.

Wszystko w normie, laptop ma dopiero rok, a takie coś się dzieje i nie wiem już co mu może dolegać.

Prosaid
komentarz
komentarz

@kacper4242 Problem występował od początku? Czy pojawił się z jakąś aktualizacją?

Sprawdzałeś dysk?

kacper4242
komentarz
komentarz

@Prosaid Trochę pogrzebałem.

Temperatura procesora mimo, że użycie nie przekracza 50% wynosi momentami 100 stopni celsjusza.

Wymieniłem pastę, poddałem caly laptop diagnostyce przez program Lenovo - nie wykrył żadnych wad w podzespołach, również w procesorze, jedyne co mnie zastanowiło, to to że przy wentylatorach wyskoczyło, że nie można ich znaleźć w urządzeniu, więc sprawdziłem, ale działają oba normalnie bez problemu, gdy procesor się grzeje te przyśpieszają itd.

Lecz właśnie ten procesor... Mimo że nie wykrywa żadnych wad, a jego zużycie nie przekracza 50%, dosłownie rozgrzewa się do czerwoności. Stąd też chyba bez serwisu się nie obejdzie.

iSkuL
komentarz
komentarz

Tak, zdecydowanie to nienormalne. To zbyt wysokie temperatury jeśli obciążenie jest na 50%.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.