x-kom hosting

Nowa karta graficzna

adams2707
utworzono
utworzono (edytowane)

Zakupiłem grę helldivers 2 i mój GTX 1060 6gb już nie daje rady chyba i pora go wymienić tylko nie wiem na co, długo nie siedzę w temacie więc chciałem się poradzić o to specyfikacja mojego PC: 

-16gb ram DDR4 Corsair 

-płyta główna Z270-Gaming-K3

-CPU i5 7600k nie Overcklokowany i nie zamierzam tego robić

-Dysk 1TB SSD M2 ale to chyba nie ma większęgo znaczenia

Oczywiście zdaje sobie sprawę że z kartą wymienić trzeba będzie również zasilacz ten ma 450W, coś do budżet to 1500zł na samą kartę nie chciałbym wymieniać płyty głównej i procesora dodam, że Płyta CPU i GPU były użytkowane przez wiele lat ale tylko do CS-a przez brata więc jakoś zajeżdżane nie były.

Mogeto
komentarz
komentarz

Wymiana karty graficznej oczywiście podniesie osiągi, ale i5 7600K to nie jest procesor który będzie dobrze sobie radził, w efekcie będziesz miał ścinki i spadki FPS bo procesor będzie się dusić.  On wydajnościowo już delikatnie podchodzi pod segment biurowy, a nie gamingowy.

  • Dobra wypowiedź 1
adams2707
komentarz
komentarz

ok, r5 3600 da radę? czy lepiej zainwestować i5 12400f?

myślałem nad r5 3600 z B550M DSH3 i  RTX 3060 Ventus 2X 12GB OC LHR

myślałem też żeby do tego rtx-a 3060 12Gb OC LHR dać I5 12400F z MSI Pro B760M-P DDR4 ale to by wyszło dużo drożej więc raczej wziąłbym to w przypadku gdy r5 3600 by miał nie wyrobić z rtx 3060

aha i chłodzenie procka to BE quiet fera 5 o ile się nie myle 

Mogeto
komentarz
komentarz

Najbardziej opłacalnie wychodzi połączenie R5 5600 (559zł) + MSI B450M PRO-VDH MAX (315zł).

https://www.x-kom.pl/p/735703-procesor-amd-ryzen-5-amd-ryzen-5-5600.html

https://www.x-kom.pl/p/508077-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450m-pro-vdh-max.html

R5 5600 wydajnościowo jest porównywalny z i5 12400F.

W uwagach do zamówienia trzeba dopisać prośbę o aktualizację biosu płyty głównej.

Co do karty graficznej, lepiej RTX4060 zamiast 3060.

https://www.x-kom.pl/p/1156757-karta-graficzna-nvidia-inno3d-geforce-rtx-4060-twin-x2-oc-8gb-gddr6.html

adijedi
komentarz
komentarz
Cytuj

W uwagach do zamówienia trzeba dopisać prośbę o aktualizację biosu płyty głównej

oO nie wiedziałem, że x-kom za free usługę świadczy taką

 

adams2707
komentarz
komentarz

Dobra kumam dziena, ale pytanie bo złącze GPU to PCIE 4.0 a płyta ma 3.0 dużo to zmienia?

 

rafalluz
komentarz
komentarz

Tyle, co nic w praktyce.

adams2707
komentarz
komentarz

Ok, a zasilacz 450W da radę?

rafalluz
komentarz
komentarz

Dokładny model zasilacza?

Mogeto
komentarz
komentarz
11 godzin temu, adijedi napisał:

oO nie wiedziałem, że x-kom za free usługę świadczy taką

Pod warunkiem, że kupujesz zestaw procesor+płyta główna, bo w przypadku zakupu samej płyty głównej nie robią.

  • Dziękuję 1
adams2707
komentarz
komentarz

A płyta A520 Aorus Elite do r5 5600 będzie lepsza od B450 bo ta B450 wydaje mi się mało przyszłościowa.

Mogeto
komentarz
komentarz

Jedna i druga nie jest przyszłościowa. Przyszłościowe jest gniazdo AM5, ale całość wyjdzie drożej.

B450 jest lepszym chipsetem niż A520.

 

adams2707
komentarz
komentarz

Ok A jakaś płyta również dobra ale taka gdzie Ram działa na wyższej częstotliwości B550 chyba taka jest, tak?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.