x-kom hosting

Problem z rozdzielczością w grze Counter Strike.

Playbosshd
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, od dobrych paru lat grałem w grę Counter Strike, na starym komputerze grałem na rozdzielczości 4:3, 1024x768 ekran w counter strike był rozciągnięty, a w samą grę grało się o wiele przyjemniej, ponieważ przeciwnicy byli również "rozciągnięci". Przechodząc jednak do tematu ponad rok temu zakupiłem nowy komputer, lecz ekran gry już się nie "rozciągał", a sama gra mimo proporcji 4:3 wygląda jak 16:9, ostatnio gdy miałem chęć wrócić do gry, problem nadal był ten sam, po latach przyzwyczajenia w samą grę gra się dość nienaturalnie i niewygodnie przeszukałem więc internet aby znaleźć rozwiązanie, jednak nic nie przyniosło skutku. Bawienie się w software'rze AMD od włączania Skalowania Gpu, zmieniania trybów  skalowania, wyłączanie i włączanie opcji FreeSync, aż po tworzenie własnych rozdzielczości. Tutaj jednak pojawia się problem, gdyż nie mogę stworzyć absolutnie żadnej innej rozdzielczości poza tymi, które mogę zmienić na pulpicie, w większości poradników, które obejrzałem osoba zmienia rozdzielczość, która ma poszerzyć ekran w grze, wybiera tryb skalowania "Pełny panel" i wszystko działa, jednak jak wcześniej napisałem u mnie pojawia się problem. Posiadam stary monitor, raczej do użytku codziennego niżeli do gier - Acer V196HQL https://www.comtrade.pl/product-pol-20501-Acer-V196HQL.html oraz kartę graficzną - Sapphire Radeon RX 6600 GAMING Pulse 8GB GDDR6 https://www.x-kom.pl/p/688539-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-6600-gaming-pulse-8gb-gddr6.html?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA29auBhBxEiwAnKcSqn7X4OMQDHOcnfcVHLILGM_2AmpQF7aVsAfw4jDCm4qns0UCKPEh8BoCn3MQAvD_BwE

Jeżeli ktoś zna się trochę na tym, byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, podejrzewam, że monitor jest po prostu za stary i może nie być jakkolwiek kompatybilny z kartą, nie znam się na tym, ale jeżeli na starym komputerze z zintegrowaną kartą na tym samym monitorze mogłem rozciągnąć obraz to chociaż w małym stopniu liczę, że i tutaj uda się jakoś dojść do rozwiązania :). Na pierwszym zdjęcie komunikat o błędzie przy próbie zmiany rozdzielczości, na drugim ekran z gry, a na trzecim oczekiwany rezultat. Dodam jeszcze tylko, że sytuacja w innych grach również tak wygląda.

 

image.png

image.png

image.png

Edytowane przez Playbosshd

adijedi
komentarz
komentarz

dziwne, w amd software adrenalin nie da sie tego zmienić

spróbuj w ustawieniach zaawansowanych skalowania

a w cs :brutalny: w opcjach graficznych nie ma 4:3, auto, 16:9 ??

Playbosshd
komentarz
komentarz (edytowane)

Nigdzie nie znalazłem czegoś takiego jak zaawansowane ustawienia skalowania, a jeżeli chodzi o kolejne pytanie, tak jak napisałem po ustawieniu 4:3 ekran i rozdzielczości 1280x1024 ekran wygląda jak na drugim zdjęciu, lecz efekt powinien być taki jak na zdjęciu numer trzy, żadnej opcji auto w counter strike nie mam. Po zmianie skali z 16:9 na 4:3 w grze powinny pojawić się czarne paski, następnie po ustawieniu w sofware'rze karty graficznej trybu skalowania na pełny panel ekran powinien się rozciągnać, ale żadne paski u mnie się nie pojawią a sam ekran się nie rozciąga, stąd pytanie czy można go jakoś rozciągnać.

Edytowane przez Playbosshd
marko07
komentarz
komentarz

Nie pamiętam jak jest w AMD ale pełny panel wystarczy i powinno być w porządku.  Jeśli to ci nie działa to pobaw się ustawieniami w monitorze tam również ustaw full screen.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.