x-kom hosting

Problem z internetem

camillo701
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Mam problem, od pewnego czasu zawsze pod lekkim obiążeniem internet się rozłącza np. włączam muzykę na YT i do tego jakąś mało wymagającą gierkę to po chwili internet się rozłącza, wyłączę lub zminimalizuję gierkę i znowu sam się włącza i tak ciągle. Problem z siecią bezprzewodową. Napewno nie jest to problem z internetem od strony dostawcy lub routera, ponieważ udostępniam hotspot z telefonu i to samo się dzieje.

Rzeczy które zrobiłem:

- formatowanie komputera,

- wgrałem najnowszą aktualizację Windows 11,

- wyłączyłem oszczędzanie energii karty sieciowej,

- kupiłem nową kartę sieciową ASUS PCE-AC51,

- odinstalowałem antywirusa.

Mój komputer:

- Intel Core i5-7600k 3.8GHz,

- NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti,

- RAM HyperX 2x8GB i 2x4GB,

- Płyta główna Z270,

- Zasilacz XFX Core XT 600W (80+ Bronze).

 

Bardzo bym prosił o pomoc bo już naprawdę nie mam pojęcia czym to może być spowodowane.

 

Edytowane przez camillo701

Ryzenek
komentarz
komentarz

Karta sieciowa z wifi 6 pasmo ma 5ghz?

(Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G przy użyciu Tapatalka)

camillo701
komentarz
komentarz (edytowane)

Wifi 5, pasmo 2,4 GHz lub 5GHz ale według systemu działa na 2,4 GHz.

Może warto dodać że komputer również często na chwilkę się zacina na 5 sekund(muzyka spowalnia na to 5 sekund) i komputer na chwilę mieli i potem normalnie działa i czasami jest tak że monitor wyłącza w ciagu tych 5 sekund.

1.png

Edytowane przez camillo701
xardas228
komentarz
komentarz

No jeśli masz jakieś zawieszki całego komputera to najpierw trzeba je wyeliminować żeby coś dalej myśleć, spróbuj na początek wywalić z obiegu kartę graficzną i zobacz czy działając na zintegrowanej karcie graficznej z procesora zawieszki i wyłączenia monitora nadal występują. Pokaż też screen z programu CrystalDiskInfo z danymi dysku systemowego.

camillo701
komentarz
komentarz

Wiesz co właśnie ciężko mi powiedzieć bo po formatowaniu już się tak nie zacina monitor ani muzyka tylko ciągle mi ten problem z internetem dokucza.

dysk1.png

camillo701
komentarz
komentarz

Dziękuję wam wszystkim za pomoc, pomogło przepięcie gniazd dysku SSD SATA na płycie głównej !!!

Temat uznaję za zamknięty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.