x-kom hosting

Podłączenie wentylatorów oraz innych akcesoriów ARGB z możliwością sterowania rpm wiatraków

Karton48
utworzono
utworzono

Cześć, 

im więcej czytam na temat podłaczenia ARGB u siebie w kompie tym mniej wiem... 

Mam płytę TUF GAMING B450M-PLUS II która posiada zgłącze RGB 12v opisane jako AURA RGB header.

Wentylatory są 4 pin + 3 pin ARGB

Obudowa ma jakiś rozgałęziacz gdzie są podpięte wszystkie went + zasilanie sata + podłączony resetSW i wolne wejście ARGB wisi. 

Aktualnie świecą wentylatory cały czas na niebiesko 

 

Mam 4 wentylatory ARGB oraz 2 paski ledowe ARGB. Na czym mi zależy:

- chce zeby działało aura sync

- chce mieć możliwość kontroli nad rpm wentylatorów

- chce aby kontroler współpracował z płytą na tyle, że zapamiętuje ustawienia kolorów (nie trzeba codziennie ustawiać na nowo)

- sterowanie kolorami z poziomu aplikacji płyty głównej zamiast resetSW

 

Może jest jakieś rozwiązanie które może wykorzystywać ten port RGB przy wentylatorach ARGB?

 

Ja już totalnie zgłupiałem... proszę o jakieś porady.

anioł2009
komentarz
komentarz

Wentylatory ARGB podłączasz do gniazda ARGB, jeśli masz na mobo gniazdo RGB to nie nada się - kontroler wspominasz że ma ARGB i to tam podłączyć musisz ARGB wentyle żeby to działało. Sterowanie wtedy chyba przez apkę do kontrolera bo nie wiem czy będzie działało przez aura sync.

 

Kolory wentylatorów podpiętych pod mobo ustawiasz przez aplikację aura sync ale Twoje z tego co piszesz są niekompatybilne.

RPM ustawiasz po podpięciu do kontrolera wentylatorów obsługującego pwm i nim sterujesz albo przez bios albo apkę do płyty / kontrolera.

 

Nie wiem co masz za budę i kontroler więc ciężko cokolwiek powiedziec 

Karton48
komentarz
komentarz

Cześć @anioł2009 dzięki że odpisałeś w temacie.

Nie mam jeszcze jeszcze kontrolera (w budzie go nie było) - albo jest gdzies schowany za front panelem, z boku go nie widze. 

Obudowę mam LOGIC Aramis ARGB. W obudowie jest to tak podłączone, że mam wypuszczony kabal do zasilania (SATA), resetSW jest podpiety do jakiegoś złącza (pewnie żeby sterować kolorami). Wisi złącze ARGB wraz ze złączem VDG. 

 

Czytałem, że niby jest coś takiego jak konwerter ARGB na RGB. Co byś polecił w moim przypadku? Gdybym miał wejście ARGB na płycie nie było by problemu :(

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie miałem do czynienia z tą budą , ciężko mi się wypowiedzieć co w niej siedzi: czy ma faktycznie kontroler czy nie. 

 

Z takich kontrolerów może to https://proline.pl/kontroler-oswietlenia-arctic-argb-3-pin-controller-p5485704

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.