x-kom hosting

Do 10 000, praca biurowa, home office, filmy, może trochę gier

Fikaczek
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,

Poszukuje laptopa, głównie przeznaczenie do prac biurowych (cały pakiet office ), filmy, internet, program Qlik View, kamery na żywo. Co ważne, laptop w 80% pracuje przy zamkniętej klapie, podłączam do stacji dokującej i przeglądam na dużym monitorze. Wielkość ekranu laptopa 15-16 cali.  Bateria nie jest to jakaś główna wytyczna, ważne aby laptop nie miał problemu przy otwartych 10 Excelach, Outlooku i jeszcze Chrome z 50 kartami. 
Obecnie użytkuje Lenovo X1 Yoga i powiem szczerze ze jestem totalnie rozczarowany tym laptopem. Kupiony został jako pół roczna używka i po niecałym roku laptop długo się uruchamia, często mam problem z otwieraniem kilku plików naraz i z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Jestem otwarty na wszystkie propozycje, budżet został podany tak wysoki aby rozpatrzyć wszelkie opcje :) 

P.S. Porównując działanie laptopa z IPadem Pro którego użytkuje to nieba a ziemia, wiec dodatkowy ekran w laptopie z racji posiadania tabletu z rysikiem jest zbędny.

Z góry dziękuje za pomoc

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

W tym budżecie najwydajniejszy zwłaszcza do gier wydaje się Gigabyte AORUS 17H BXF i7-13700H/16GB/1TB/Win11 RTX4080 360Hz za 9 999 zł. Grafika RTX 4080 o mocy 150 W zapewni dobrą wydajność na kilka lat.

 

Są jeszcze ostatnie sztuki modelu Dell G16 7630 i9-13900HX/32GB/1TB/RTX4070 240Hz za 9 999 zł. Ma mocny 24 rdzeniowy procesor i9 grafikę RTX 4070 i dobrą gwarancję Next Business Day.

 

Z lekkich modeli bardziej biurowych ale też do pogrania jest Dell Inspiron 14 Plus 7430 i7-13620H/32GB/1TB/Win11 RTX4050 za 7 699 zł. Ma 3 lat gwarancji Next Business Day, 10 rdzeniowy procesor i Grafikę RTX 4050

Edytowane przez tapczan2
Fikaczek
komentarz
komentarz

@tapczan2 Muszę powiedzieć, że bardzo ciekawa propozycja, chociaż mam takie przemyślenia czy nie zrezygnować z jednej opcji którą tutaj wrzuciłem a mianowicie grania, od jakiegoś czasy kuszą mnie Apple. chociaż ten Aorus jest naprawdę kuszący. 

tapczan2
komentarz
komentarz

Jak rezygnujesz z gier to Apple może się sprawdzić. W tym budżecie można już mieć model Apple MacBook Air M2/24GB/512/Mac OS Silver za 24 GB RAM i dyskiem 512 GB.

Fikaczek
komentarz
komentarz (edytowane)

@tapczan2 Nad czymś takim myślałem, ale czy z racji rezygnacji z grania na laptopie to nie lepiej uderzyć w jakiejś tańsze tony? Pozostała cześć można zawsze przeznaczyć na jakąs konsole bądź handheld'a :)

Ciekaw są Delle XPS'y ale ich cena jest zabójcza...

Edytowane przez Fikaczek
tapczan2
komentarz
komentarz

To kwestia indywidualna. Myślę, że na początku powinieneś sobie jasno określić do czego ma być ten laptop i ile chcesz na niego przeznaczyć. Może wystarczy Ci laptop za 3000 zł :)

Ja podałem modele które moim zdaniem będą najbardziej wydajne lub optymalne w tym budżecie.

Anawa
komentarz
komentarz

Z ciekawości, w jakiej konfiguracji masz Lenovo X1 Yoga?

Fikaczek
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-10510U CPU @ 1.80GHz   2.30 GHz

RAM: 16,0 GB 

64-bitowy system operacyjny

Karta graficzna - Intel(R) UHD Graphics

Dysk -  wdc pc sn730 sdbqnty-512g-1001

Windows 11 Home

Edytowane przez Fikaczek
Prosaid
komentarz
komentarz (edytowane)

@Fikaczek Użytkownik szuka laptopa do ogólnego użytkowani i pracy.

Aktualna konfiguracja Twojego laptopa jest dość słaba, więc praktycznie coś nowszego z średniej półki to będzie spory przeskok.

 

Lenovo IdeaPad Pro 5-16 Ultra 7-155H/32GB/512/Win11 5599 zł
Matryca WQXGA z 350 nitów z 100% pokryciem kolorów 120 Hz, aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura, 1,91 kg. Procesor nowej generacji 16 rdzeni, 22 wątków w tym dość energooszczędny, RAM 32 GB (LPDDR5x, 7467 MHz), miejsce na dodatkowy dysk M.2 więc w razie rozbudowy. Wszystko to w cenie niecałe 6k zł.

 

Taniej wersja z 14 rdzeniowym procesorem, pewnie też wystarczy z sporym zapasem.

Lenovo IdeaPad Pro 5-16 Ultra 5-125H/32GB/512/Win11 4999 zł

Edytowane przez Prosaid

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.