x-kom hosting

Proszę o pomoc

Szakal 76
utworzono
utworzono

Nie stety chciałem dobrze i jak zwykle coś spiepszyłem , rzecz ma się tego typu co za cholerstwo mi odpadło po czyszczeniu procka do zmiany pasty . Nie mam pojęcia bo sporo przekopałem i mam błędne dane czy to rezystor czy bezpiecznik lub coś innego,dodam że metodą ordynarną udało mi się to spowrotem nałożyć ( przylutować ) niedostosowaną do tego typu lutownicą . I jeszcze jedna ważna rzecz po uruchomieniu laptop żyje na menadżer urządzeń nie wykryto nieprawidłowości obraz głos internet śmiga grafika ok . Więc pytanie czy ma to jakieś znaczenie czy mam się czegoś obawiać podczas eksploatacji laptopa Asus Gaming 15 thu . ( temperatura w normie od +45 °do +65° a przy obciążeniu procka dochodzi do +75 °)

IMG_20240220_064645.jpg

IMG_20240220_064637.jpg

IMG_20240220_064645.jpg

IMG_20240220_064637.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Wygląda na rezystor...być może odpowiada za regulację napięcia pamięci vram lub rdzenia - ale obstawiam vramów. 

Zbędny on nie jest, pewnie karta się wysypie w jakimś momencie obciązenia do pełnej pojemności vramów np.

Dobrze byłoby zrobić test MATSEM vramów czy nie sypią błędami w wyniku fluktuacji napięcia.   Ale nie masz do tego dostępu i nie dasz rady.

 

Jeśli wlutowałeś go prawidłowo i nie przegrzałeś go to jest okej. 

Szakal 76
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź jestem teraz spokojniejszy  przynajmniej do czasu .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.