x-kom hosting

Prosba o pomoc - Solidny laptop gamingowy do 4000/5000 zl

AntKing_9909
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie!

Pisze do Was z typowa a jednoczesnie nietypowa prosba czyli pomocy w kupnie laptopa - probowalem czegos szukac na wlasna reke ale no po prostu kompletnie nie znam sie na temacie i nie chce wydac moich ciezko zarobionych zlociszy na cos co rozwali mi sie po roku. Dlatego pisze do Was z prosba o pomoc

Krotka historia - mialem w przeszlosci dwa laptopy Lenovo i zawsze cos bylo z nimi nie tak, pierwszy zacinal sie caly czas, byly problemy systemowe, z dzwiekiem az w koncu zepsul sie dysk po 4 latach uzytkowania. Natomiast w 2 problemy pojawily sie wczesniej, po 1,5 roku, ekran totalnie odkleil mi sie od obudowy, obudowa wykonana z chinskiego plastiku zaczela sie lamac, plus przegrzania, bledy systemowe itd. no masakra..

Dlatego wlasnie szukam takiego gamingowego laptopa, ktory:

-Nie jest Lenovo (mam PTSD juz)

-Bedzie dzialac "dobrze" jak na swoja cene, glownie chodzi mi o dobra wydajnosc w Minecraft (jesli chcialbym instalowac jakies mody itd. oraz do PVP) i Lola wiec nie sa to jakies mega gamingowe wymagania ale jednak mi na tym zalezy zeby gra chodzila plynnie a grafika byla spoko

-Bede mogl na nim dosc dlugo i plynnie surfowac po internecie, ogladac filmiki na YT itd.

-Popracowac czasem biurowo, popisac cos dluzszego w wordzie, excelu ale nic skomplikowanego, jakies maile i WAZNE! Gdzie w miare bez jakis temperaturowych rewolucji otwierac z 10 kart max na operze czy chromie

-Bedzie solidny, czyli taki w ktorym obudowa i zawiazy sie nie zlamia przy kilku ruchach.. jak to bylo w przypadku Lenovo, np. twarda metalowa obudowa bylaby super. Zalezy mi zeby ten komp byl na lata

-Cenowo szukam czegos DO 4000/5000 zl lub lekko powyzej jesli byloby cos fajnego i od razu z Windowsem i full pakietem 

-Przekatna nie ma znaczenia

-Dysk SSD 


Z gory dziekuje i bede bardzo wdzieczny za pomoc! 

Edytowane przez AntKing_9909

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć :hello:

 

To zaczynając od najtańszych laptopów, czyli Gigabyte G5 albo większy G7 z kartą RTX 4050 (3989 zł - https://www.x-kom.pl/p/1158335-notebook-laptop-173-gigabyte-g7-mf-i5-12500h-16gb-512-rtx4050-144hz.html). Można wybrać droższą wersję z kartą RTX 4060, w zależności od potrzeb.

 

Za prawie 5 k zł (4999 zł) jest Acer Nitro 5 z RTX 4050:  https://www.x-kom.pl/p/1152074-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-12650h-16gb-512-rtx4050-165hz.html

 

I najdroższy, ale za to z systemem: ASUS TUF Gaming (5599 zł): https://www.x-kom.pl/p/1118294-notebook-laptop-16-asus-tuf-gaming-a16-adv-edition-r7-7735hs-32gb-1tb-w11-rx7600s.html

 

EDIT:

Kiedyś też miałem laptop Lenovo i średnio byłem zadowolony, natomiast też sporo się przez ten czas zmieniło, więc nie skreślałbym na starcie danej marki. Niemniej Lenovo w tym budżecie nie ma zbyt ciekawych propozycji.

tapczan2
komentarz
komentarz

W tym budżecie ciekawą opcją może być Acer Nitro 5 i5-12500H/16GB/512 RTX4060 165Hz, który z kodem "laptopy" kosztuje 4 599 zł. Jak na ten budżet to mocny laptop gamingowy bo ma grafikę RTX 4060 o mocy 140 W, 12 rdzeniowy procesor i5, 16 GB RAM z możliwością zwiększenia do 64 GB, dysk SSD 512 GB + miejsce na 2 dodatkowe dyski i matowy ekran IPS 165 Hz.

 

Jak ma być z systemem Windows to jest MSI Bravo 15 Ryzen 7-7735HS/16GB/1TB/Win11X RTX4060 144Hz za 4 949 zł.

 

Jak kolega wyżej napisał może nie warto skreślać Lenovo. Ja mam model Legion kilka lat i nic się złego nie dzieje. Dlatego moim zdaniem mimo wszystko warto wziąć pod uwagę Lenovo Legion Slim 5-16 i5-13500H/16GB/512 RTX4050 144Hz za 4 999 zł. Ma gwarancję w systemie Lenovo Premium Care, aluminiową obudowę i pokrywę matrycy, grafikę RTX 4050 o mocy 100 W, nowy 12 rdzeniowy procesor i5 13-tej generacji, szybką pamięć 16 GB RAM (DDR5, 5600 MHz) z możliwością zwiększenia do 32 GB, dysk SSD 512 GB + miejsce na 1 dodatkowy dysk, NVIDIA G-Sync, Technologia DLSS 3 i matowy ekran IPS 144 Hz.

AntKing_9909
komentarz
komentarz

Czesc! Dziekuje Wam bardzo za pomoc i kilka fajnych opcji. 

Ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa(bo kompletnie sie na tym nie znam) czy jest roznica miedzy prockiem AMD i Intela? I czy jest jakas roznica miedzy Radeonem i NVDIA? Np. w tym Asus TUF jest Ryzen i Radeon a ja nigdy nie mialem komputera z nimi i jestem nastawiony troche sceptycznie. Jak to wyglada, Intele i Invidie sa lepsze czy nie ma wiekszej roznicy?

Ten MSI tez wyglada bardzo fajnie i slyszalem dobre rzeczy o laptopach z MSI zawsze, ale ma tego Ryzena wlasnie.

Ten Lenovo wyglada fajnie ale chyba jednak sprobuje tym razem czegos innego...

Na innym forum zostal mi polecony jeszcze ten laptop, co o nim sadzicie?
https://www.x-kom.pl/p/1082536-notebook-laptop-156-hp-victus-15-i5-12450h-16gb-512-rtx3050-144hz.html#Specyfikacja

Anawa
komentarz
komentarz

HP Victus jest niedostępny z tego linka. Masz jeszcze jakąś inną ofertę?

tapczan2
komentarz
komentarz

@AntKing_9909 Pomimo, że ten Victus jest obecnie niedostępny to i tak moim zdaniem dużo słabsza opcja od Acera i MSI, które podałem wyżej. Victus ma słabszy procesor, a różnica w karcie graficznej to już przepaść, poniżej widać to jak na dłoni:

Victus RTX3050 75W 8 GB GDDR6,

Acer RTX4060 140W 8 GB GDDR6,

MSI RTX4060  105W 8 GB GDDR6.

 

W tym budżecie wśród laptopów do gier wybieraj coś z grafiką RTX 4060, niższe modele są nieopłacalne za takie pieniądze.

Prosaid
komentarz
komentarz

@AntKing_9909 Gigabyte serii G ma dość przeciętną wydajność i kulturę pracy. Nitro i Victus trochę lepiej, lecz też przeciętny poziom.

ASUS TUF Gaming A15 R7-7735HS/16GB/512 RTX4060 144Hz 5199 zł
Matryca FULL HD IPS z 100% pokryciem kolorów, niezła kultura pracy, wydajny procesor 8 rdzeniowy oraz grafika 140W. Praktycznie trudno o coś lepszego.

 

Jeżeli nie możesz dołożyć to jest wersja z RTX4050

ASUS TUF Gaming A15 R7-7735HS/16GB/512 RTX4050 144Hz 4398 zł
Cena z kodem "laptopy". Wyposażenie wręcz identyczne, tylko słabsza karta graficzna.

 

Jeżeli chodzi o ten model który podałeś, to dość słaba konfiguracja.

AntKing_9909
komentarz
komentarz

Okej dziekuje bardzo za Wasze odpowiedzi! Jak na razie, patrzac na Wasze opinie i recencje z neta chyba najbardziej oplaca mi sie ten ASUS TUF. 

Co myslicie o jego obudowie? Z tego co wyczytalem to jest to plastik i tego najbardziej sie boje.. 

Polecano mi jeszcze takie cos:
https://consumer.huawei.com/pl/laptops/matebook-d-16-2024/buy/?skucode=91480112010008204&tduid=CjwKCAiA_tuuBhAUEiwAvxkgTkky8cZ7aqekQVdgeq25Pk-G3lo7snMhrZZOVDhYHv162Bstr8VU-hoCrqoQAvD_BwE_deviceid&utm_medium=affiliate&cid=480001&utm_source=Shoparize+PL+CSS

To juz nie jest laptop typowo do gier, zupelnie inna kategoria ale z tego co czytalem jakies tam podstawy by spelnial i bylby tez dobry jesli chodzi o korzystanie z neta dlugo, jakies filmy i z tego co jest napisane jest z aluminium + gwarancja na 3 lata. A najbardziej zalezy mi zeby laptop wlasnie sluzyl mi jak najdluzej

Co o tym myslicie? 

Anawa
komentarz
komentarz

Dobra wydajność w grach i Huawei MateBook to nie idzie w parze. Natomiast gry nie są priorytetem to byłby dobry wybór. Tym bardziej, że jak dobrze widzę, to cena topowej wersji Huawei spadła o kilkaset złotych.

AntKing_9909
komentarz
komentarz

No dobra to teraz ostatnie pytanie, co sadzicie o tym?

To chyba to samo co ten wczesniejszy TUF ale wiekszy ekran i mysle ze chcialbym czegos wiekszego, bo dzisiaj patrzylem w salonie i faktycznie troche mala ta przekatna 15'6.

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fa617xs-16-r9-16g-1tb-rx7600s-w11.bhtml?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAoeGuBhCBARIsAGfKY7yu0Ur21xjcXmbD9lani5gq4LpVfIRQTgV5p3hQ2o_-5pD6l8a5sykaAmCcEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

I czy ewentualnie moglibyscie tez polecic cos bardziej biurowego? Wlasnie cos jeszcze w stylu tego Huaweia? Jednak chyba mimo wszystko zalezy mi na tym zeby ten komp byl bez awaryjny i starczyl mi na lata, a jesli chodzi o gry to tak zeby Minecraft i LOL jakos dawal rade, juz sobie moge odpuscic shadery itd

Bylbym mega wdzieczny

Anawa
komentarz
komentarz

I ten ASUS z linka w jakiej jest cenie?

 

W salonie patrzyłeś też na laptopy Lenovo czy definitywnie odpadają... ?

anioł2009
komentarz
komentarz

Do gier brałbym laptopa z nvidią... Ze względu choćby na DLSS gdzie w laptopie te kilka klatek więcej jest naprawdę ważne bo gpu nie zmienisz.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.