x-kom hosting

Czy można pominąć aktualizacje windows?

Janek2018
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem na dwóch laptopach z poniższą aktualizacją, problem ten występuje od prawie miesiąca i do dzisiaj "samo" się nie naprawiło, a ja samodzielnie też nie potrafię tego naprawić.

 

Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows 10 Version 22H2

 

Kod błędu: 0x80070643

 

I mam pytanie, czy mogę pominąć tą aktualizacje, mając nadzieje że w kolejnej będą te same poprawki związane z bezpieczeństwem plus jakieś tam nowe?

 

W internecie znalazłem że ten błąd związany jest ze zbyt małą partycją do odzyskiwania, moja ma 500mb, na jednym i drugim laptopie, lecz gdy próbuję pomniejszyć partycję C tak aby pomniejszone miejsce na dysku przeznaczyć dla partycji odzyskiwania to nie da rady, wyskakuje że 0mb i nie da się wpisać nic w to pole, na drugim lapotpie który ma dysk już nie zwykły dysk ssd ale ten nowszy m2 to wyskakuje że mogę zmniejszyć partycje o 70mb tylko pomimo że jest 120gb wolnego na tym dysku.

Anawa
komentarz
komentarz

Możesz wstrzymać aktualizacje na pewien czas.

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

To tylko microsoft wie, raczej obstawiałbym że nie. Pokaż co dokładnie wyskakuje Ci za odpowiedź w cmd na próbę pomniejszenia partycji. Rozumiem że robisz zgodnie z tym poradnikiem? Możesz też pokazać screena z zarządzania komputerem->zarządzania dyskami. Mi się udało to poprawić na dwóch komputerach, na pierwszym bez żadnego problemu, na drugim musiałem przenieść partycję odzyskiwania z początku dysku na koniec.

Edytowane przez xardas228
adijedi
komentarz
komentarz

Witaj Janek2018. Też mam z tym problem, już od miesiąca, trzeba poczekać na jakąś łatkę ze strony Microsoftu, widać że nie spieszy im się z rozwiązaniem tego problemu,

na szczęście nie wpływa to na żadną wydajność czy bezpieczeństw ani stabilność systemu, nowe aktualizacje są implementowane natomiast z tą jest jakiś problem - na zagranicznych forach z tego co widzę niektórym ludziom daje się rozwiązać problem, innym nie, także na pewno jest to zgłoszone do Microsoftu...trzeba czekać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.