x-kom hosting

Laptop - gry, praca, projekt - 6000zł

MrFirst55
utworzono
utworzono

Cześć. Od jakiegoś czasu przeglądam laptopy. I to chyba był błąd bo tyle mi się tego nazbierało, że totalnie nie wiem co wybrać :D
Całe życie śmigam na jakimś tam PC ale sytuacja wyjazdowa zmusza mnie do kupna laptopa. Dlatego prosiłbym o pomoc :)
Do rzeczy: laptop będzie używany głównie do: 
-program autocad, photoshop oraz word,exel itp.
-jeśli chodzi o gry to głównie Fortnite,CS2,Call Of Duty,GTA więc głównie jakieś esportowe gry, aczkolwiek pewnie się zdarzy odpalić coś innego wymagającego 
-reszta to wiadomo, filmy, YT i inne duperele 

 

Będę wdzięczny jak polecicie mi jakieś najbardziej opłacalne laptopy do 6000zł. Na windowsie mi nie zależy, a wiem że idzie na tym zejść sporo z ceny np. w takim xkomie.
Zależałoby mi na 32gb Ramu(tak przynajmniej myślę bo laptop ma posłużyć parę lat, chyba że macie inne zdanie?).

1TB SSD w miarę szybki myślę, że też by się przydało bo trochę pierdół na dysku zawsze trzymam, plus jakies backupy z telefonu itp.
Fajnie jakbyście mogli się podzielić swoim doświadczeniem na temat wykonania, bardzo się irytuję jak coś piszczy, zgrzyta itp :D
Miałem do czynienia tylko z dwoma jakimiś tanimi Lenovo (czyt. do 2500zł) i to była tragedia ale nie wiem, może każdy sprzęt w tej cenie tak ma. O Gigabyte słyszałem, że dla odmiany chodzą jak rakieta czego chciałbym uniknąć ale zdaję sobie sprawę, że jednak chłodzenie w laptopie jest jakie jest także cudów nie oczekuję. 

Resztę chyba zostawiam wam, z góry dzięki za pomoc :)

tapczan2
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak chcesz 32 GB RAM i dysk 1 TB to możesz zobaczyć:

ASUS TUF Gaming A15 R7-7735HS/32GB/1TB RTX4060 144Hz za 5 899 zł. Ma 32 GB RAM, dysk SSD 1000 GB, 8 rdzeniowy procesor Ryzen 7, grafikę RTX 4060 o mocy 140 W, matowy ekran IPS 144 Hz z pokryciem barw 100% sRGB, dużo złącz i pojemną baterię 5845 mAh.

Acer Nitro 5 i5-12500H/32GB/512+1TB RTX4060 165Hz za 5 599 zł. Ma 32 GB RAM z możliwością zwiększenia do 64 GB, dwa dyski SSD 512 GB + 1000 GB, 12 rdzeniowy procesor i5, grafikę RTX 4060 o mocy 140 W, matowy ekran IPS 165 Hz i dużo złącz.

 

Jak przewidujesz możliwość późniejszego zwiększenia pamięci RAM i dysku SSD to do wymagających gier bardziej wydajny i z większym ekranem będzie Gigabyte AORUS 17 9SF i5-12500H/16GB/512 RTX4070 300Hz teraz w promocji za 5 949 zł. Ma 16 GB RAM z możliwością zwiększenia do 64 GB, dysk SSD 512 GB + miejsce na dodatkowy dysk, 12 rdzeniowy procesor i5, grafikę RTX 4070 o mocy 140 W, ekran 17,3" matowy IPS 300 Hz z pokryciem barw 100% sRGB, dużo złącz i pojemną baterię 6514 mAh.

Edytowane przez tapczan2
Prosaid
komentarz
komentarz

@MrFirst55 Raczej sądzę że 16 GB ram powinno tutaj wystarczyć.

Lenovo Legion Slim 5-16 Ryzen 5 7640H/16GB/512 RTX4060 165Hz 5799 zł
Znana seria wśród laptopów gamingowych. Matryca 16" WQXGA (2560x1600) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 165Hz, aluminiowa obudowa, dobra kultura pracy, grafika 140W TGP.

iSkuL
komentarz
komentarz

Hej,

ten laptop ma tylko 16 GB, ale obsługuje do 64, więc możesz śmiało rozszerzyć.

Laptop ma wydajny procesor intel 13 generacji połączony z kartą graficzną RTX4060 o mocy 140W.

RG4060-15PL39 i7/RTX4060/16GB DDR5/1TB SSD M.2 PCIe  za 5799 zł. Laptop ma matrycę 165Hz, klawiaturę z blokiem numerycznym. Wydajny układ chłodzenia, który może być troszkę głośniejszy, ale naprawdę dobrze chłodzi laptopa.

MrFirst55
komentarz
komentarz

Dzięki wszystkim za odpowiedz, chyba skłaniam się najbardziej ku ASUSowi. Lenovo do mnie jakoś nie przemawia, wiem że pewnie dużo się zmieniło albo miałem pecha z poprzednimi tańszymi modelami. 
Acer kojarzy mi się z jakaś budżetówka, nie wiem czemu. Może za dużo się naczytałem o awaryjności itp. 
Gigabyte podobno jest znowu bardzo głośny i wykonanie też sporo ludzi dostrzega jako minus. Wiadomo, ile ludzi tyle opinii no ale na tym głównie polegam bo innej opcji nie mam. 

 

Z kolei zastawia mnie ten Dream Machines. Miał ktoś do czynienia z ich sprzętem? Wygląda to niby obiecująco ale w większości sklepach opinii zero, w necie recenzji też niewiele, hmmm, pytanie o co tu chodzi ;P

iSkuL
komentarz
komentarz

Ja jestem posiadaczem Dream Machines i jestem bardzo zadowolony. Co prawda ja mam starsza gen z RTX3060 i i5 11 gen, ale wszystko śmiga. Laptop mam ponad 2 lata i śmiga. Jeśli chcesz znaleźć recenzje tutaj możesz coś więcej:

 

 

 

Generalnie całkiem sporo jest recenzji tej marki i wypada naprawdę dobrze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.