x-kom hosting

Wymiana dysków w RAID 1 na większe

Sobiepan
utworzono
utworzono

Cześć, mam utworzoną macierz RAID 1 na dwóch dyskach WDC 1 TB i chciałbym  zamienić je na dwa dyski 4 TB bez utraty danych. Wiem, że podmiana dysków jeśli by zadziałała to macierz miała by poprzedni rozmiar. RAID został utworzony pod Windowsem. 

Sobiepan
komentarz
komentarz

sprawa się trochę zmieniła, to nie byłą macierz RAID lecz dublowanie danych dysku przez Windowsa, dlatego też nie dało się tego zrobić. 

 

Próbuje teraz utworzyć macierz dyskową RAID1 na istniejącym już systemie win 10. Jako kontrolera używam silicon image sii 3114. Wszystko fajnie do momentu w którym system widzi dwa osobne dyski zamiast jednego logicznego (przynajmniej tak mi się wydaje, że powinno być). Przed włączaniem systemu ustanowiłem macierz raid ustawieniach kontrolera i pokazuje mi jeden dysk logiczny. Sterownik kontrolera zainstalowany.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.