x-kom hosting

GTX280 vs 9800GX2

Machur
komentarz
komentarz

to moze niedlugo zrezygnujemy z klasycznych procesorow:D i bedziemy mieli 2 karty graficzne, jedna za CPU a druga normalnie jako karta graficzna:D

Sonido
komentarz
komentarz

@Michal81

Napewno ta kara da sobie radę z tymi aplikacjami. Autocad aż takiego kolosa nie potrzebuje, ale do większych projektów napewno szybsza grafa i dobry procek się przydadzą do obróbki 3d.

mczud
komentarz
komentarz

Ja rozumiem. Chodzilo mi jednak nie o sama obsluge programu, tylko o renderowanie bardziej. I czy to wlasnie by sie dalo zrzucic na GPU, bo wyczytalem, ze 14 razy szybszy jest od C2Quattro 3GHz... Dziwne troche, od kiedy siedze przy kompach (18 lat juz bedzie jakos) nie slyszalem o czyms takim. Grafa byla od grafy, cpu od myslenia:)

sh0gun
komentarz
komentarz

No cóż procek jest spoko, ale ja jednak zostanę przy zwykłych prockach. Bo za prawie 2 tys można mieć porządnego procka

Pozdrawiam

cinyrk
komentarz
komentarz

Co do przerzucania operacji z CPU na GPU to Nvidia stworzyła tylko (i aż) możliwośc pisania aplikacji, które w specyficznych zadaniach będą wykorzystywac GPU, tak więc np. 3dStudio max i photshop musiałyby zostac napisane jeszcze raz.

"NVIDIA stworzyła CUDA (skrót od Compute Unified Device Architecture) - interfejs sprzętowo-programowy, pozwalający na pisanie w języku C oprogramowania działającego na procesorze graficznym (GPU)."

Nie wiadomo czy się to przyjmie, choc rzeczywiści brzmi zachęcająco. I nie dotyczy to tylko GTX280, a wszystkich kart Nvidi od 8xxx wzwyż.

link do artykułu na benchmark.pl: http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...ja_GT200_1.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.