x-kom hosting

GTX280 vs 9800GX2

sh0gun
utworzono
utworzono

Mam pytanie, która karta jest lepsza, 9800GX2 czy GTX280??

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Sonido
komentarz
komentarz

http://www.benchmark.pl/ na topie masz test

sh0gun
komentarz
komentarz

Dzięki

Anonim1
komentarz
komentarz

GX2 lepsza i tańsza :wacko:

mis456
komentarz
komentarz

GTX za 1550zł dostaniesz czyli w tej samej cenie a jest wydajniejsza

Gość
komentarz
komentarz
GX2 lepsza i tańsza

Nie jest lepsza. GTX280 jest szybszy (3 testy widziałem) i nie ma wielkiego spadku FPS jak to jest w kartach dwurdzeniowych.

Machur
komentarz
komentarz

w testach wyzej przedstawionych zadna karta nie jest wyraznie lepsza od drugiej. Raz jest lepsza GX2 raz GTX280. choc trzeba przyznac ze czesciej GTX280. Ale nie jest to roznica dla ktorej np. bym sprzedawal gx2 zeby kupic gtx280. Nie ma uderzajacej roznicy

sh0gun
komentarz
komentarz

Trzeba jeszcze poczekać, dopiero za jakiś czas GX280 się poprawi, na razie jest za głośny, grzeje się. Ale na pewno dopracują chłodzenie, stery i powinna wyjść wersja dwu-procesorowa, a to już będzie potwór!

snip91
komentarz
komentarz

Mają zmniejszyć proces technologiczny, więc powinien się mniej grzać.

Sonido
komentarz
komentarz
grzeje się

A to ciekawe, bo słyszałem, że wręcz przeciwnie.

temp-idle-rivatuner.png

temp-stress-rivatuner.png

na razie jest za głośny

"W trybie spoczynku wentylator obraca się z prędkością 700 obr./min i jest praktycznie niesłyszalny. W aplikacjach 3D GPU zaczyna się grzać i słychać szum chłodzącego go wentylatora."

Machur
komentarz
komentarz

rozne sa widac wersje. Sądze ze czas pokaze;) poczekajmy na ostateczna wersje tej karty, wtedy bedzie wszystko wiadomo

sh0gun
komentarz
komentarz
A to ciekawe, bo słyszałem, że wręcz przeciwnie.

Bo kiedy da się na full obroty wentylator to chodzi jak odkurzacz ale jest temperatura w miarę dobra, a jak sie ustawi wentylator na znośnych obrotach (ok. 40%) to temperatura jest za wysoka.

Ale to była wersja testowa trzeba poczekaj na ulepszenia.

Pozdrawiam

Anonim1
komentarz
komentarz

Seba nie kieruj się testem PClaba bo jest tak sfiksowany, że dosłowny żal.

Zobacz na http://www.benchmark.pl tam pisze, że karta jest bardzo gorąca i chodzi jak suszarka.

GeForce_GTX280_temperatura.png

GeForce_GTX280_temperatura_2.png

GeForce_GTX280_wentylator.png

"Ale na pewno dopracują chłodzenie, stery i powinna wyjść wersja dwu-procesorowa, a to już będzie potwór!"

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

Jak kupisz kartę teraz (a wiele osób kupiło) to jak dopracują ci chłodzenie?

Wentylator działa jak odkurzacz już przy 40% maksymalnych obrotów wentylatora.

Lipton
komentarz
komentarz

Dokładnie na razie trzeba poczekać, zresztą widzimy platforma testowa i rozdzielczości powyżej 1600x1200, w której mało osób "urzęduję".

Sonido
komentarz
komentarz

Test na benchmarku również przeglądałem. Być może rzeczywiście pierwsze wypusty będą nieco gorsze. Ja tam jej i tak zamiaru kupować nie mam, bo prawie 2k pln to za dużo jak na samą grafę. Za to mozna mieć konsolę, pare extra gier i akcesoriów.

Test na benchmarku również przeglądałem. Być może rzeczywiście pierwsze wypusty będą nieco gorsze. Ja tam jej i tak zamiaru kupować nie mam, bo prawie 2k pln to za dużo jak na samą grafę. Za to mozna mieć konsolę, pare extra gier i akcesoriów.

sh0gun
komentarz
komentarz
"Ale na pewno dopracują chłodzenie, stery i powinna wyjść wersja dwu-procesorowa, a to już będzie potwór!"

:ph34r: :ph34r: :ph34r:

Jak kupisz kartę teraz (a wiele osób kupiło) to jak dopracują ci chłodzenie?

Dlatego planuje ją kupic dopiero jak poprawią niektóre rzeczy...

Pozdrawiam

Ivo1982
komentarz
komentarz

Powiem tak, wszyscy mowili zeby poczekac na nowego GeForca bo to bedzie wypas w kosmos a przygladajac sie testom tak duzej roznicy miedzy 9800X2 nie ma, (nie mowie ze bym nie chcial tej karty) byc moze to byla tylko iwylacznie testowa karta pozostale beda mialy lepsze wyniki...

mczud
komentarz
komentarz
Powiem tak, wszyscy mowili zeby poczekac na nowego GeForca bo to bedzie wypas w kosmos a przygladajac sie testom tak duzej roznicy miedzy 9800X2 nie ma, (nie mowie ze bym nie chcial tej karty) byc moze to byla tylko iwylacznie testowa karta pozostale beda mialy lepsze wyniki...

Ale to jest wypas kosmos. Pamietajmy, ze nie ma sensu porownywanie X2 z gtx280, bo jedna jest dual a druga singiel/. Stad tez ja bym sie sklanial ku porownianiu 8800GTX i GTX280. Tak czy inaczej, potwor i tyle. Cos wyczytalem na WP.pl, ze na ta karte mozna zrzucic obliczenia z CPU?

Gość
komentarz
komentarz

a która z tych kart jest lepsza do gier?

snip91
komentarz
komentarz
Stad tez ja bym sie sklanial ku porownianiu 8800GTX i GTX280.

:blink: Przecież GTX280 jest duuuuuuuuuuuużo wydajniejszy od 8800GTX. Co tu porównywać?

sh0gun
komentarz
komentarz

Jest to najpotężniejsza karta jedno procesorowa.

mczud
komentarz
komentarz
:blink: Przecież GTX280 jest duuuuuuuuuuuużo wydajniejszy od 8800GTX. Co tu porównywać?

Osiagi porownywac. Po to by zobrazowac jak duzy skok Nvidia uczynila. Glowka pracuje?

Gość
komentarz
komentarz
Cos wyczytalem na WP.pl, ze na ta karte mozna zrzucic obliczenia z CPU?

Tak, ta karta konwertuje (czy jakoś tak się to nazywa) 6x szybciej niż e8400.

mczud
komentarz
komentarz

Marecki, myslisz ze np bedzie to obslugiwalo 3dStudio max, cada, photshopa itd? Mam swiadomosc, ze mozesz wiedziec tyle co ja na ten temat, ale zawsze warto zapytac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.