x-kom hosting

Czy karta graficzna RTX 4060 będzie pasować do płyty głównej ASRock H110M-HDV ?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: xardas228 ,
hjaszyn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

 

Zwracam się z prośbą o pomoc

 

posiadam budżetową, starą płytę główną ASRock H110M-HDV

RAM Kingston DDR4 2x16 GB ( ponieważ ta płyta główna obsługuje maksymalnie 32gb )

Procesor Intel Core i5-7400 ( chyba 3000 Mhz )

i słabą kartę graficzną Nvidia Geforce GTX 1050 ( prawdopodobnie OC 2GB GDDR5 )

 

planuję kupić nową kartę graficzną na allegro ponieważ wiele nowych gier takich jak np "Hogwarts" nie działa, myślałem o Geforce RTX 4060 Eagle OC 8 GB GDDR6 (ponieważ dużo ludzi ją kupuje)

 

czy ta karta RTX 4060 będzie pasować do mojej budżetowej płyty głównej ? czy są jakieś wady posiadania takiej płyty głównej z taką kartą graficzną ? czy może muszę obowiązkowo zakupić jakąś lepszą płytę główną, z tego co wyczytałem na google to ta nowa karta wymaga jakiegoś PCI Express, ale nie znam się niestety. Lub czy możecie polecić jakąś kartę graficzną za jakieś 1500 zł+- ?

  • Rekomendowana odpowiedź
xardas228
komentarz
komentarz

Pasować będzie chociaż duża szansa że będzie trzeba przestawiać w biosie CSM, ale niestety w grach typu hogwarts legacy bardzo ograniczy tą kartę procesor. Spadki klatek poniżej 30 będą standardem. Co do wad i wymagań PCI Express to karta jest wydana na PCI Express 4.0, ty masz w płycie 3.0, to znaczy że karta będzie ograniczona, tutaj porównania jak karta działa na 3.0 oraz 4.0. Ciężko polecić kartę za 1500zł bo wszystko powyżej RX 6600 będzie mocno ograniczone przez procesor.

 

  • Dobra wypowiedź 1
hjaszyn
komentarz
komentarz

Ooo dzięki wielkie, nie wziąłem pod uwagę procesora, w takim razie kupię kartę graficzną, następnie płytę główną obsługującą PCI Express 4.0 i na końcu nowy procesor, dzięki za radę i filmiki, bardzo mi pomogły

Mogeto
komentarz
komentarz

Na obecnej płycie głównej możesz zrobić połączenie i7 6700 + RX6600, będzie to bardziej zbalansowany zestaw niż i5 7400 + RTX4060.

i5 7400 w Hogwarts będzie się dusił, przydałby się i7 6700 aby w miarę to działało.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-i7-6700-wur

https://www.x-kom.pl/p/687373-karta-graficzna-amd-asrock-radeon-rx-6600-challenger-d-8gb-gddr6.html

Jeśli chcesz coś mocniejszego niż i7 6700, to będzie trzeba wymienić płytę główną.

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.