x-kom hosting

Wysokie temperatury karty w niektórych grach - RTX 3060ti

Ponexer
utworzono
utworzono

Cześć, mam taki problem, że przy niektórych grach karta zaczyna się mocno grzać i oczywiście wiatraki zaczynają bardzo głośno pracować.

Mam 2 nowe gry w swojej kolekcji przy których zauważyłem ten problem, jest to "It Takes Two" oraz "Pumpkin Jack" obie są stworzone w unreal engine 4, może gdzieś tutaj trzeba szukać przyczyny? Gdy je uruchamiam to po kilkunastu sekundach, jeszcze na ekranie startowym, karta wskakuje na około 100% wykorzystania i temperatura skacze do około 80 stopni.

W tym przykładzie podam dane z gry "It Takes Two". W ustawieniach mam wszystkie opcje zaznaczone na "wysokie", nawet przy zmianie opcji na najniższe jest to samo, dopiero ograniczanie fps trochę pomaga. Grę odpalam w rozdzielczości 2560x1440.

 

Przy wyłączonej grze:

-  mam jakieś 1% wykorzystania karty i ma ona jakieś 40 stopni

 

Przy włączonej grze (to wszystko na ekranie startowym gry a nie w trakcie gry):

- bez ograniczenia fps mam 100% wykorzystania i 80+ stopni

- przy ograniczeniu do 120 nadal utrzymuje się około 100% wykorzystania i 80 stopni

- przy ograniczeniu do 60 mam jakieś 60% wykorzystania i 70 stopni

- przy ograniczeniu do 30 mam jakieś 40% wykorzystania i 50 stopni

 

W żadnej innej grze nie miałem takich problemów, ani w wiedźminie 3 na wysokich, Dying light 2 na wysokich też normalnie działał, Obecnie mam jeszcze fortnite zainstalowanego:

- przy ograniczeniu fps do 165 klatek i na wysokich ustawieniach - jakieś 40% wykorzystania i temperatura dochodzi do 50 stopni

 

Mój sprzęt wygląda tak:

- Windows 10,

- Nvidia GeForce RTX 3060 Ti

- Intel i9 10900

- Płyta główna - MSI Z590-A PRO

- Dysk SSD M.2 XPG SX8200 Pro 1TB

- Dysk SSD Goodram IRDM M.2 NVMe 512GB

- Monitor - Dell S2721DGF (2560x1440 - 165Hz)

 

Sterowniki karty graficznej są najnowsze, aktualizacje systemu operacyjnego też robione na bieżąco. 

Dla porównania mogę jeszcze napisać, że na kompie mojej dziewczyny, który jest dosyć stary, gra na wysokich w fullHd działa bez problemu, karta się nie grzeje i wszystko jest okej. W jej kompie znajduje się karta GTX 760.

 

 

Z góry dzięki za każdą próbę pomocy

leelareso
komentarz
komentarz

1.Wszystko wygląda w porządku, jaki to model karty?

2.To gpu średnio nadaje się do 2k.

3.Kiedy ostatnio pastę zmieniałeś na tej karcie?

4.Jaka obudowa i ile wentylatorów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.