x-kom hosting

Najbardziej wydajny wentylator 140x25mm na radiator grubości 38mm w konfiguracji PULL.

Miedzcu07
utworzono
utworzono

Witam – tytuł praktycznie wyczerpuje temat. Jedynie doprecyzuje:

  • usuńmy z porównania rozwiązania przemysłowe (chyba że krzywa „hałasu” idzie podobnie do konsumenckich rozwiązań a jedynie dane rozwiązanie przemysłowe jest trwalsze/wydajniejsze osiągając wyższy RPM)  
  • usuńmy z porównania rozwiązania, które w konfiguracji PULL niosą ze sobą jakieś dźwiękowe artefakty (pierwotnie byłem zdecydowany zakupić be quiet! Silent Wings Pro 4 140mm ale w jednej z angielskich recenzji wspomniano że ze względu konstrukcji mogą pojawić się problemy w konfiguracji PULL, co potwierdziła już w testach inna recenzja)
  • nie mam ani przeciwskazań ani wymagań by były to rozwiązania RGB
  • cena nie gra roli
  • chodzi jedynie o wydajność (ale bez przemysłowej przesady)

 

Arctic P14 140mm to właściwy wybór czy mamy coś wydajniejszego co jednocześnie nie przynosi problemów w konfiguracji PULL?

anioł2009
komentarz
komentarz

Przyjrzyj się NF-A14 industrialPPC-3000 PWM  To chyba najwyższa półka jesli chodzi o konfigi na radiatorach push / pull.

Nie bez kozery prawie każdy kto bawi się w budowe customów używa własnie industriali na chłodnicach.

Miedzcu07
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Przyjże się aczkolwiek nazwa industrial niepokoi mnie. Boję się że w idle będzie on generował niepotrzebny hałas względem rozwiązań konsumenckich. 

  • 1 miesiąc później...
Thomas75
komentarz
komentarz

@anioł2009 
Cześć, szukam wentylatora do obudowy PC 1400mm. Poczytałem, że Noctua NF-A14 iPPC 3000 to najlepszy wybór (wiem, że głośny, olewam hałas, słuchawki). Czy do 300zł znajdę coś wydajniejszego na tył? (obudowa Be Quiet DX500).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.