x-kom hosting

Komputer do gier do 4000zł

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: łololo ,
rafson1906
utworzono
utworzono (edytowane)

 Cześć,

chciałbym prosić o pomoc w zakupie nowego komputera głównie do gier. Budżet do 4000zł ale dysk SSD 1TB(do 350zł) kupię osobno, ale też proszę o jakąś podpowiedz. Pytanie mam również o system. Na starym kompie mam Win 10 Home zaktualizowany z Win 8(mam gdzieś na płycie z klucze). Czy będę mógł go przenieść na nowy komputer? Jeśli nie to do zestawu potrzebuję również system... 10 czy 11 to różnicy mi nie zrobi chyba że któryś jest bardziej opłacalny.

Nie potrzebuję dopłacać do świecących gadżetów w środku ale nie będą mi przeszkadzać. Nie potrzebuję też wifi.

Procesora pokręcać nie będę i nie musi być on super cichy. Komputer będzie stał pod biurkiem. 

Jeśli zrobi to różnicę np. na procku albo grafice to RAM może być w 16GB, a drugie 16 dokupię w niedalekiej przyszłości. 

Złożę sobie sam wszystko ale jeśli w jakimś sklepie będzie gotowy zestaw który warto kupić to też może być:D

Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi :prosi:

 

Edytowane przez rafson1906

rafson1906
komentarz
komentarz

Może ktoś popatrzeć na taki zestaw? Czy wszystko zagra ze sobą czy może coś podmienić?

Bez tytułu.png

rafson1906
komentarz
komentarz

4k bez dysku. Dziękuję za zestaw a orientujesz sie czy system można przenieść na nowy komputer?

  • Rekomendowana odpowiedź
łololo
komentarz
komentarz

Strzelałbym, że tak, ale obecnie już się nie orientuję.

Przy instalacji spróbowałbym po prostu wprowadzić klucz od Win 8. Potem ew. może trzeba będzie jeszcze aktywować w systemie. No i rozegrałbym to tak, żeby po wprowadzeniu klucza na nowy PC już nie działać na starym

  • Dziękuję 1
Sobiepan
komentarz
komentarz

Odnośnie przenoszenia systemu to jeśli masz wersję BOX to możesz przenieść, bez problemów. Wersji OEM Microsoft nie pozwala przenosić ale zgodnie z wyrokiem Unii Europejskiej taka opcja jest możliwa w przypadku uszkodzenia komputera na którym był system zainstalowany poprzednio. Uszkodzenie musi dotyczyć płyty głównej bo do niej przypisywany jest klucz. 

  • Dziękuję 1
KillaHill
komentarz
komentarz

W licencji MS już chyba dawna nie ma nawet wzmianek o wersjach OEM / BOX. 

Obecnie możesz przenieść system. Trzeba tylko na koncie MS wylogować obecny sprzęt. 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.