x-kom hosting

Pomoc w stworzeniu zestawu (do 8000zl, gry w 4k)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: KillaHill ,
MonkeyJunkie
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim. Chciałbym kupić jakiś dobrze skonfigurowany komputer ale niestety nie znam się na tym za bardzo. Komputer potrzebuję typowe pod gry. W większości będę grał na monitorze w HD (może w 2k jeśli taki monitor dokupię) ale mam również grania na telewizorze w 4k i w sumie na tym najbardziej mi zależy. Planuję ograć wszystkie tytuły w które dotychczas nie mogłem grać np. AC valhalla, AC Odyssey, dying light 2, control, Kilka osób z różnych sklepów robiło mi już propozycje ale z jakiegoś powodu nie mogę się do nich przekonać więc postanowiłem zgłosić się do Was licząc na wyczerpującą odpowiedź. Jeśli chodzi o specjalne wymagania to zadowolę się prostotą, bez żadnych świecących dynksów laserów i tego typu rzeczy. Mówiąc prościej zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny. Nie stać mnie na najlepsze części ale również nie mam zamiaru bazować na najtańszym minimum z minimum. Próbowałem sam skonfigurować swój zestaw ale wyszła mi z tego kwota właśnie 8300zl a wszystkie części poza kartą graficzną saphire RX 7900xt 20gb wybierałem w ciemno filtrując przez "kompatybilne" i "najwięcej ocen pozytywnych". Reasumując proszę Was o propozycje jaki zestaw byłby najbardziej opłacalny do gier w 4k, aby spełniał swoje zadania również w kolejnych latach(lub posiadał możliwość modyfikacji poszczególnych podzespołów i podnoszenia mocy aby pozostać w formie). A może lepiej poczekać jeszcze kilka miesięcy i na jakieś obniżki cen? Jestem otwarty na rady i dyskusję. Dziękuję

KillaHill
komentarz
komentarz

8000 zł i granie w 4K, tylko i wyłącznie Ryzen 5 7500 oraz RX 7900 XTX, i jest to możliwe. 

Za 7600 zł masz https://proline.pl/koszyk/10fbab38

 

Tu masz test takie połączenia CPU oraz GPU i jest cacy. Te 400 - 600 zł możesz sobie dopakować do https://proline.pl/procesor-amd-ryzen-7-7800x3d-am5-p8117768 choć pod 4K jest kompletnie niepotrzebne, pod 1080p się przyda. 

 

 

MonkeyJunkie
komentarz
komentarz

@KillaHill No muszę przyznać że nieźle to wygląda, nawet nie brałem pod uwagę takiej karty mocnej karty graficznej. Mam tylko kilka wątpliwości, ale myślę że pomożesz mi je rozwiać. 

1. Czytałem opinie o płytach głównych gigabyte i podobno pękają. Brać ją czy może lepiej zmienić? 

2. Nie mógłbym zastosować tej karty graficznej? https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-pulse-radeon-rx-7900-xt-20gb-gddr6-11323-02-20g-12629057/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAz8GuBhCxARIsAOpzk8z0dEyXrrFSUktVm_CASNdjy7HrkwX6qp_dW06ZO0RbCQmXQdDkSlYaAuVkEALw_wcB ? To różnica tysiąca złotych. 

3. Chciałbym mieć dwa dyski. Jeden na system a drugi na gry itd. Jaki dysk dobrać? 

  • Rekomendowana odpowiedź
KillaHill
komentarz
komentarz
19 godzin temu, MonkeyJunkie napisał:

1. Czytałem opinie o płytach głównych gigabyte i podobno pękają. Brać ją czy może lepiej zmienić? 

 

To o kartach było nie o płytach. Gdzieś się trafiło kilka sztuk na cały świat i nie wiem czy to bardziej clickbait czy co, choć sam Gigabyte wydał nowe PCB, wiec może coś było na rzeczy.

 

19 godzin temu, MonkeyJunkie napisał:

Pod 4K oszczędność na GPU to najgrosze rozwiązanie. Bez problemu mieścisz się z 7900 XTX

 

19 godzin temu, MonkeyJunkie napisał:

3. Chciałbym mieć dwa dyski. Jeden na system a drugi na gry itd. Jaki dysk dobrać? 

 

W budżet masz nawet tak https://proline.pl/koszyk/04e2c432

MonkeyJunkie
komentarz
komentarz

@KillaHill No i petarda. Dzięki serdeczne za Twoją propozycję :brawa:. Zbieram kasiure i będę śledzić ceny tych części. Polecasz może jakiś konkretny sklep np morele, x-kom czy coś? 

KillaHill
komentarz
komentarz

Sklep dobierze wedle uznania. Wsystko jedno 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.