x-kom hosting

Skrzypiący/trzeszczący dźwięk podczas grania. Dźwięk nie dochodzi z jednej z muszli słuchawek.

Selman
utworzono
utworzono

Dzień dobry. Być może coś mi doradzicie. Problem jest następujący: podczas grania w niektóre gry wideo, towarzyszący im dźwięk jest zniekształcony przez nieprzyjemne skrzypienie czy też trzeszczenie. Zniekształcenie nie występuje podczas rozmów głosowych, oglądania nagrań online itp., wyłącznie podczas grania w niektóre gry komputerowe (do tej pory w Endless Space 2 i Dead Space remake). Problem występuje podczas korzystania dwóch różnych słuchawkach i dwóch różnych zestawach głośników, prawdopodobnie więc nie zależy od urządzeń audio. 

 

Drugi problem: często z jednej ze słuchawek przestaje dochodzić dźwięk. Aby to naprawić muszę poruszać przewodem słuchawki i/lub jej wtyczką tak, aby ustawiły się pod odpowiednim kątem. Dzieje się tak przy korzystaniu zarówno z przedniego jak i tylnego wejścia na słuchawki. Około pół roku temu oddałem komputer do serwisu i serwisant nie był w stanie tego naprawić ani powiedzieć mi, o co chodzi. Problem występuje podczas korzystania z dwóch różnych słuchawek.

 

Będę wdzięczny za opinię. Na oko chłopa coś jest nie tak z moim dźwiękowym hardware.

leelareso
komentarz
komentarz

kup za 2 dyszki jakąś zewnętrzną dźwiękówkę i zobacz czy na niej będzie działać,

Selman
komentarz
komentarz

@leelareso Tzn. zewnętrzną kartę dźwiękową? Np. to?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

tia, tylko czemu takie drogie, chyba że chcesz na stałe taką dźwiękówkę. Tanie możesz znaleźć na allegro

Edytowane przez leelareso
  • 3 tygodnie później...
Selman
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso Zrobiłem, co mi doradziłeś, użyłem taniej karty dźwiękowej i podpiąłem do niej głośniki oraz słuchawki i mikro. "Skrzypienie" ustało, ale teraz za to znajomi mnie nie słyszą, gdy rozmawiam z nimi za pomocą Discord. Problem z Discord może być związany z komunikatorem nie czytającym faktu, że korzystam z zewnętrznej karty dźwiękowej. Jeszcze z tym poeksperymentuję. Co do okazjonalnego braku dźwięku z jednej ze słuchawek to CHYBA dalej mam ten problem.

Edytowane przez Selman

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.