x-kom hosting

Duże ścinki w operze

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Wojtek Jagła ,
Wojtek Jagła
utworzono
utworzono

Siemka, mam problem z operą, otóż od jakiś 2 miesięcy opera zaczęła mi mocno się ścinać, kiedyś działała normalnie płynnie, a teraz tak ścina, że nie da się normalnie przeglądać youtuba. 
Dodam, że problem jest tylko na youtube, a ogólnie poza YT działa wszystko płynnie. Wyczyściłem historię przeglądania, ale to nic nie dało.
Co ważne zaznaczę, bo może ma to znaczenie, że jak teraz zainstalowałem Operę GX to YT działał normalnie, wszystko było dobrze, dopiero jak pologowałem się na te wszystkie messengery, FB, gmaila, twitcha i te wiele innych platformach, które przeglądam to zaczęły się ścinki na YouTubie, wiecie może dlaczego tak się dzieje?
Komputer ma już ponad 3 lata, więc nie może to być tego problem, bo ja nie mam komputera sprzed 10 lat tylko sprzed 3...

Opera zużywała mi tylko 2-3% CPU jak nic nie oglądam, ale jak oglądam to tyle
image.thumb.png.c382b055614748bb3963e8b41c7186e6.png

  ale Opera GX zużywa dużo więcej, bo jak nic nie oglądam na YT to zużywa 0,6-2%, ale jak oglądam film jakiś to już bardzo mocno skacze do 15-25% CPU

image.thumb.png.1f0253ab9f3ac740e149cabe0f09dd5c.png

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Za dużo kart jest otwartych... ? Poza tym, 30% użycia procesora to dużo.

 

Na innych przeglądarkach występuje ten sam problem?

Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

@Anawa w sensie na zwykłej operze też mi tak zacina, na chrome nie próbowałem ale wiem, że chrome trochę bardziej obciąża CPU niż Opera więc tam pewnie też będzie taki problem
a co do tego, że za dużo kart mam otwartych to ja mam otwarte stale 3-4 karty, nie więcej, mam YouTube, messanger, discord i FB i to tyle...

Anawa
komentarz
komentarz

Czy masz zainstalowane jakieś rozszerzenia do Opery? Ścinki masz tylko na YouTube, tak?

Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

@Anawa tak, tylko na YT mam ścinki, rozszerzenia mam tylko tłumacz google i tyle

Wojtek Jagła
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa rzeczywiście, pomogło teraz mam wahania między 3-20% CPU jak mam włączony jakiś film na YT
ale i tak mam otwarte zaledwie 3 karty
EDIT: jednak na początku to rzeczywiście coś dało, ale teraz po godzinie znowu jakby wrócił stan sprzed zainstalowania tego rozszerzenia...
EDIT2: teraz jednak nagle zaczęło chodzić płynniej znowu, nie wiem tak szczerze czym to jest spowodowane

Edytowane przez Wojtek Jagła
Anawa
komentarz
komentarz

Daj znać, jak jest teraz. Możesz posprawdzać ustawienia tego rozszerzenia. Nie wszystkie filmy używają tych samych kodeków.

  • Rekomendowana odpowiedź
Wojtek Jagła
komentarz
komentarz

@Anawa szczerze miałem takie ścinki, bo miałem włączone 2 karty YouTuba a jak mam włączoną tylko jedną kartę YT to już jest dobrze, więc to była tego kwestia

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

To oznaczam to jako najlepsza odpowiedź. Natomiast dziwne jest, że przy dwóch kartach są takie lagi... spróbuj jak możesz z inną przeglądarką i ewentualnie napisz, czy jest tak samo. Osobiście nie korzystam z Opery, więc się nie wypowiem, czy takie zachowanie komputera przy 2 otwartych kartach YouTube jest normalne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.